Svůj stánek hnutí ANO postavilo jen kousek od altánu, kde se odpoledne konal promenádní koncert Moravského divadla Olomouc.

Ředitel divadla i herci zdůrazňují, že s politickou akcí nemají nic společného.

Že Babiš plánuje akci navštívit, oznámil v neděli v příspěvku na Facebooku.

„Jedu za vámi do Olomouce! Dneska bude v altánku ve Smetanových sadech hrát Moravské divadlo Olomouc. Já přijdu v 16.00 a zdržím se do 17.30, tak pokud si uděláte čas, rád s vámi pokecám,“ píše v něm.

Ředitel: Přivítáme ho jako návštěvníka

Herečka Moravského divadla a členka olomouckého zastupitelstva Ivana Plíhalová (ODS) v neděli odpoledne zdůraznila, že divadlo se od Babiše distancuje.

„Dávám na vědomost, že pan Babiš chce dnes svou přítomností na promenádním koncertě Moravského divadla Olomouc ve Smetanových sadech zneužít této veřejné akce v rámci své předvolební agitace. Moravské divadlo s tím nemá nic společného!“ zveřejnila na svém Facebooku.

Distanci od jakékoliv politické propagace potvrdil i ředitel divadla Pavel Hekela.

„Rádi pana Babiše přivítáme na našem promenádním koncertu, jako každého jiného návštěvníka, ale divadlo rozhodně neparticipuje na žádné volební kampani žádného politika a žádné strany,“ uvedl.

O plánované návštěvě se dozvěděl až v neděli dopoledne.

„Nepředpokládám, že pan Babiš využije našeho koncertu k nějakému svému vystoupení, a pokud ano, je to záležitost jeho, a ne záležitost divadla,“ sdělil Hekela Deníku před začátkem koncertu.

"Udělali jsme to bokem a bez ozvučení"

V době koncertu mělo hnutí ANO svůj stánek kousek od altánu ve Smetanových sadech. Zde Andrej Babiš rozdával a podepisoval svou knihu O čem sním, když náhodou spím.

„Jsme na tomto místě s povolením vlastníka a navíc jsme udělali akci trochu bokem, aby koncert nijak nenarušovala, nemáme ani žádné ozvučení a nic podobného,“ řekl náměstek ministra dopravy a olomoucký zastupitel za ANO Milan Feranec, který se akce také účastnil.

Sám Babiš se k postoji divadla na jeho přítomnost na akci na přímý dotaz Deníku vyjádřit nechtěl.

„Řekli jsme si, že dnes tu bude hodně lidí, co by se s námi mohli chtít setkat, a podle toho, že sem za námi přišli, jim asi nevadí, že tu jsme. Narušovat koncert nechceme,“ dodal Feranec.