Nemine je noční bojová hra, diskotéka v maskách ani loupání brambor. Tábory šité na míru starší generaci s úspěchem pořádají organizátoři i na jiných místech v České republice.

Akademik sport centrum pořádá v Olomouci Léto dětí s populárními příměstskými i pobytovými tábory pro děti. Vloni vyzkoušeli poprvé program pro aktivní seniory s názvem Babí léto – deset lekcí zaměřených na pohybové, tvůrčí a vzdělávací aktivity.

„Babočky, jak jim říkám, si povzdechly, že za celé léto budou mít dost hlídání děti a že by si taky jely odpočinout na tábor. Myšlenky jsme se chopili a v září jedeme,“ popisovala Helena Kilianová, vedoucí projektů Léto dětí a Univerzita babího léta.

Zprávu o pořádání prvního pobytového tábora Babího léta zveřejnila před pár dny a už má na stole přihlášky.

Do Loučky nedaleko Litovle může ve dnech 9. až 13. září vyrazit za dobrodružstvím jen 20 zájemců. Tábor je určen pro seniory, které baví hry, cvičení, zkoušení nových věcí. Místa zatím jsou.

„Program máme nabitý. Babičkám se budou věnovat lektoři a animátoři od ranní rozcvičky a courání se v roce po noční bojovou hru. Budeme vyrábět boty a šperky. V plánu je celotáborová hra na téma energie, jak se nabít a zrelaxovat. Taky se budou společně škrábat brambory. O nic z toho, co zažívají jejich vnoučata na správném pobytovém táboře, nechceme babičky a dědečky ošidit,“ usmívala se Kilianová.

Zázemí budou mít táborníci v bývalé škole, která byla před lety přebudována na ubytovací zařízení a slouží i jako školicí středisko. Momentálně zde tráví týden malí táborníci v rámci pobytového tábora olomouckého Léta dětí. Zájemci o univerzitní pobytový tábor Babího léta se stále mohou hlásit na www.akademikolomouc.cz v záložce „Babí léto“ nebo na telefonním čísle 585 636 451.

Senioři mohou vyrazit za zážitky na tábor i jinam. Retro tábor u přehrady v Horní Bečvě s celodenním programem, cvičením, bojovkami, karaoke i hostem z TV Šlágr pořádá bohumínská společnost Tábory v Beskydech. Na dobu skautských nebo pionýrských táborů mohou senioři zavzpomínat na letním pobytovém táboře, který pořádá Šiklův mlýn.

Táborníci se zde svezou na koni, budou střílet z luku, vyzkoušejí si rýžovat zlato i lasování. Lázeňské rekondiční pobyty pro seniory zase pořádá Český červený kříž v lázních Luhačovice.

Ilustrační foto
Obchvat Olomouce byl kvůli havárii průjezdný jedním jízdním pruhem