Podle Kateřiny Suchánkové, která byla pověřena řízením Krajského koordinátora dopravního systému (KIDSOK) , jsou chyby napravovány postupně, protože konstruktéři jízdních řádů musejí brát ohled na celou řadu faktorů.

„Je to vždy obtížné a především časově velmi náročné. Nemůžeme úpravou jednoho znehodnotit druhé,“ reagovala na změny platné od neděle.

„Je třeba opravdu mít kompletní podněty občanů a znát provoz v celé jeho šíři, pak je možné provést úpravu. Vždy se musí brát ještě ohled na financování a vysoutěžené podmínky,“ dodala Suchánková.

Od neděle se změny v autobusové dopravě dotknou 80 jízdních řádů a tří licencí, které bylo třeba upravit kvůli úpravě trasy spoje. Nejsou konečné.

Některé změny na Olomoucku
Pro revidované linky 891371, 891375 891377 byla zapracována obnova obslužnosti zastávky U Zlaté koule.

Obsluha této zastávky bude v nejbližší možné době obnovena také u zbývajících linek směřujících od Ústína do Olomouce a naopak, které procházejí časově náročnější revizí.

Upravena byla časová poloha spojů a lince 920500 pro dojížďku do Olomouce na 9., 10. a 12. hodinu v pracovní dny

Na lince 890302 bylo ve všechny pracovní dny vytvořeno rychlé spojení mezi Olomoucí a Litovlí.

Zaveden nový spoj mezi Olomoucí a Lutínem o prázdninách.

Vyladěny byly zásadní přestupy ve Velkém Újezdu pro spolehlivou dopravu do škol a do zaměstnání.

Plánované zlepšení na linkách:
Konice–Olomouc,
Přerov – Krčmaň – Olomouc

Vybojovali si změnu

S kritikou ranního víkendového spoje se už v lednu obrátila na krajského koordinátora dopravy i pětice obyvatel Velkého Újezdu. Aby se konečně dočkali změny, ozývali se i telefonicky.

„Dojezdy v době od 7.34 do 7.37, podle toho, jak se stojí na semaforech, nám nevyhovují a jízda hraje na nervy nejen řidičům, kteří musejí poslouchat naše nadávání, ale hlavně nám cestujícím. Spěcháme do práce a ne za nákupy!“ zlobili se lidé z Velkého Újezdu ve stížnosti, kterou koordinátorovi tlumočil obecní úřad.

Újezdští požadovali, aby ranní spoj autobusové linky 891345 Olomouc-Lipník n.Bečvou-Hranice odjížděl z Velkého Újezdu v 7.05 a do Olomouce dorazil 7.30. V neděli se dočkají.

Stejně tak stovky dalších cestujících v Olomouckém kraji, kteří od ledna usilují o nápravu chyb, které napáchal KIDSOK v autobusových jízdních řádech na Nový rok.

Veřejnou dopravu v prvním lednovém týdnu ovládly zmatky, spoje cestujícím nenavazovaly a některé chyběly. Krajská rada kvůli tomu odvolala ředitele KIDSOK Jaroslava Tomíka.