Nepříjemný zážitek potkal nedávno Radomíra Procházku z Oplocan, když cestoval večerním autobusem z Přerova do Tovačova.

Jakmile řidiči podal na zaplacení dvacetikorunového lístku dvousetkorunovou bankovku, začal mu muž za volantem tykat a doporučil mu, ať si vezme taxík.

Cestujícího, který neměl drobné, nakonec zachránila žena, která mu peníze na cestu půjčila. Společnost Veolia se k případu blíže vyjadřovat nechce. Podnikla prý ale kroky k tomu, aby se takové situace neopakovaly.

„Jel jsem v pátek o půl jedenácté linkou 16 Přerov – Lobodice. Cestoval jsem do Tovačova a tam přestupoval na autobus do Oplocan,“ vypráví Procházka.

U sebe měl v tu chvíli dvě dvoustovky a šest korun v drobných.

„Když jsem řidiči podal bankovku, řekl mi: Ty si ze mě děláš srandu,“ popisuje muž další sled událostí a pro upřesnění doplňuje, že i když se s řidičem od vidění zná, rozhodně si s ním netyká.

Když ho ujistil, že legraci si opravdu nedělá, řidič mu prý řekl, ať si vystoupí a jede taxíkem.

„Venku postávalo několik mladých lidí. Požádal jsem je, zda by mi nemohli rozměnit, ale nikdo drobné za dvě stovky neměl. Nakonec mi dvacet korun na lístek půjčila jedna paní, která jela také do Tovačova,“ zakončuje své vyprávění Procházka.

Důsledky pro řidiče?

Za arogantní chování prý zaměstnavatel svého řidiče potrestal.

„S cestujícím i řidičem jsem se osobně setkal. Udělali jsme kroky pro to, aby se věc neopakovala. Považuji to za uzavřené,“ reagoval na dotaz Jiří Tylich z Veolia Transport Morava. O jaká opatření šlo, však Tylich nesdělil.

Na chování svých řidičů si nedávno posvítila společnost SAD Trnava, která v Přerově provozuje městskou hromadnou dopravu.

„Několik nezávislých pozorovatelů hodnotilo chování řidičů a jejich komunikativnost, bezpečnost a ohleduplnost jízdy, čistotu v autobusech, obsazenost spojů a také případná porušení jízdních řádů,“ uvedl mediální zástupce SAD Trnava Radim Kašpar.

„Bylo uskutečněno na padesát jízd,“ doplnil vedoucí střediska Přerov Tomáš Brada. Co se týče chování řidičů, odhalil prý průzkum pouze to, že někteří z nich automaticky nezdraví cestující při nástupu.

V bleskové anketě Deníku mezi obyvateli Přerova si nikdo na chování řidičů nestěžoval. Pouze někteří senioři se shodli v tom, že jim vadí agresivní způsob jízdy, kdy se autobus prudce rozjíždí a brzdí.