Už před lety se přitom jednalo o jiném využití areálu – předchozí investor zde totiž plánoval vybudovat multikino, obří hypermarket a také akvapark.

Na internetových stránkách brněnské firmy Atelier A Brno je dodnes k vidění vizualizace tehdejšího projektu. Kromě dvou velkých pravoúhlých budov na projektu zaujme pozornost hlavně futuristicky vyhlížející „koloseum“.

„O tom nic nevíme, to v našich plánech není,“ reagoval Radek Polák ze společnosti Sekyra Group, která je jedním z investorů. O projektové dokumentaci na internetu Sekyra Group nevěděla.

„Je to asi čtyři roky starý projekt,“ vysvětlil architekt Jiří Hečka z brněnského Atelieru A.

„Připravovali jsme to pro investora, který v tomto areálu tehdy měl jiné plány. Nakonec se nějak nedohodl na podmínkách s radnicí, takže nikdy nedošlo k realizaci jeho plánů,“ pokračoval a dodal, že onen kruhový objekt akvaparku měl několik výhod.

„Při povodni by se do něj voda nedostala, naopak bylo ale možné zlevnit provoz zařízení tím, že by se do blízké řeky vypouštěla voda z bazénů,“ doplnil Hečka.

Radek Polák ze společnosti Sekyra Group potvrdil, že se na novém projektu stále ještě pracuje a zveřejněn by mohl být zhruba za tři čtvrtě roku.

„Téměř 40 procent plochy areálu bude věnováno obchodu a zábavě, zhruba 30 procent administrativě a dalších 30 procent novému bydlení. Součástí projektu bude samozřejmě také zeleň, cyklostezky a oddychové zóny,“ uvedl Polák.

Co si o původním myšlence akvaparku na místě Mila myslíte vy?
Svůj názor k původním i současným projektům přestavby areálu bývalé továrny můžete připojit v diskusi pod článkem.