Lidé se hrnuli od ranních hodin. Během dopoledne jich dorazilo odhadem okolo dvou stovek. „Dostali jsme k Vánocům akvárko, tak jsme si přišli vybrat nějaké nové rybičky,“ svěřila se rodinka z Majetína. I ona projevila zájem hlavně o živorodky duhové neboli paví očka, tak jako většina zákazníků. „Barevné rybky lákají hodně. Ale letos se prodalo se také dost rostlinek do akvárií a terárií,“ svěřil se prodávající chvíli před koncem akce.

Sedmadvacetiletý Karel se svojí přítelkyní Annou šli najisto, sháněli terárium pro svoji želvičku. Výběr jim trval asi 5 minut. „Měli jsme určitou představu. Stačilo kouknout na rozměry a bylo to,“ usmívali se při odchodu. Přikoupili i pár kamínků, rostlin a potravu.
V poledne to prodejci zabalili. Na Floru se většina z nich vrátí zase na jaře, olomoucká Aquatera se podle předběžně stanovených termínů bude konat ještě 31. března, 11. května, 14. září a 17. listopadu. 

Autor: František Berger

Jaroslav Plesl v roli olomouckého biskupa Karla z Lichtensteinu – Castelcorna při natáčení hraného dokumentu Barokní velmož
Olomouckého barokního velmože ukáže film s Pleslem i velká výstava