Nové atrakce stojí v místech někdejšího hřiště na plážový volejbal. Aktivity park se otevře v sobotu a návštěvníkům nabídne velké 3D bludiště, dvě vzduchové trampolíny o rozměrech 14 krát 10 metrů a šest krát šest metrů, kiosek s občerstvením a toalety.

„Je to nová možnost vyžití nejen pro klienty aquaparku, navíc o dost méně závislá na změnách počasí, než je samotný aquapark. Počítáme, že hřiště by mohlo mít využití osm až deset měsíců v roce,“ řekl ředitel aquaparku Dalibor Přikryl.

Aktivity park je možné využívat nezávisle na ostatních službách nabízených v areálu aquaparku, přístupný je přes přilehlou letní pokladnu. Aquapark za něj zaplatil necelých šest milionů korun, na další dva miliony přišel stánek s občerstvením, toalety a kryté posezení.

„Když nás vedení aquaparku koncem minulého roku seznámilo se záměrem vybudovat v areálu tuto novou atrakci, přivítali jsme to jako velmi strategické řešení. Věřím, že společnosti přinese kýžený efekt, posílí atraktivitu venkovního areálu i sportovní vyžití,“ uvedla náměstkyně pro sport Markéta Záleská.

Olomoucký aquapark plánuje do budoucna další rozvoj na pozemku za novým bludištěm.

"Chceme tam pokračovat výstavbou podobných sportovišť. Jsem rád, že vedení aquaparku přemýšlí ekonomicky a snaží se svou nabídku rozšířit tak, aby byl méně závislý na počasí. Aktivity park bude využíván jako doplněk i v době, kdy není tak vysoká poptávka po koupání,“ popsal investiční náměstek Martin Major.