„Stavební práce pokračují podle plánu, dokonce občas i s předstihem, proto bychom měli termín stihnout,“ uvedl olomoucký primátor Martin Novotný (ODS).

V areálu dnes už stojí hrubá stavba hlavní budovy. Podlahové a střešní konstrukce jsou téměř hotové, do konce měsíce října by pak hlavní bazénová hala měla dostat také skleněnou střechu.

Včetně technologických příprav by práce měly skončit ještě v tomto roce a od začátku příštího by mohl začít zkušební neveřejný provoz.

Olomoucký akvapark chce své návštěvníky přilákat zejména množstvím atrakcí.

„Lidé uvnitř budovy najdou tobogán, divokou řeku a chrliče, ale můžou se těšit také na provzdušňovací lavice a perličkové bazény. Další venkovní whirpool postavíme na vrchním patře u sauny. Vše bude doplněno občerstvením ve vstupní i bazénové hale. Ve třetím patře pak budou mít další možnost něco sníst a napít se jak suší návštěvníci, tak lidé ze sauny, nebo i zájemci o odpočinek na lehátkách,“ představil v hrubých rysech projekt hlavní budovy Luděk Šťastný, ředitel společnosti Stavoprojekt, jež projekt olomouckého akvaparku připravila.

Vizualizace olomouckého aquaparku.

Ve venkovní části by měl vzniknout další tobogán a skluzavka. Chybět nebudou ani chrliče a vodní ježek pro děti. Součástí otevřeného areálu budou i lanové atrakce.

„Změnou oproti původnímu plánu je výstavba beach volejbalových hřišť, které nám doposud chyběly,“ pokračoval Šťastný. Stejně jako vevnitř, tak i venku budou mít lidé k dispozici asi 500 metrů čtverečních vodních ploch. Každá přitom najednou pojme asi 200 až 250 návštěvníků. Za rok by podle předpokladů mohlo rekreační areál na konci města navštívit téměř 300 tisíc lidí.

Oproti původnímu záměru by měl mít akvapark více míst na ležení a o pět metrů delší kondiční bazén. Výhledově také změněný projekt počítá s tím, že by tu mohl vzniknout i nový rekreační bazén.

Naopak tu nevznikne fittness centrum, protože podle radních je tato oblast sportu v centru města dostatečně zastoupena.

Vizualizace olomouckého aquaparku.

Na vstupné by vedení města mělo provozně přispívat.

„Předběžně předpokládáme, že vstup do vnitřních bazénů a atrakcí návštěvníka vyjde na 100 korun za hodinu a půl, za celý den ve venkovním areálu zase zaplatí 150 korun. Připravíme však i programy, které budou obě varianty kombinovat,“ dodal ředitel Stavoprojektu.

Celkové náklady na stavbu vodního parku dosáhnou přibližně půl miliardy korun. Město je v současnosti jedním z akcionářů projektu, do dvaceti let by se mělo stát téměř stoprocentním vlastníkem.

Vizualizace olomouckého aquaparku.
Vizualizace olomouckého aquaparku.
Vizualizace olomouckého aquaparku.