„Otevřít bychom chtěli ve druhé polovině listopadu. Pracujeme s termínem 22. 11.,“ přiblížila Vlasta Šreková, ředitelka společnosti Šternberská sportovní, která bude Aquacentrum Šternberk provozovat.

Stavebně je třípodlažní hala dokončena. Aktuálně finišují práce v interiérech. Probíhají zkoušky technologií, montuje se zařízení a nábytek.

Plavecký bazén se šesti dráhami o rozměrech 25 x 12,6 metru, který splňuje kritéria pro konání plaveckých závodů, úspěšně prošel všemi zkouškami a v podstatě čeká na první plavce.

V zábavní části centra je dokončený bazén s proudovým kanálem, houpacím zálivem, masážními tryskami, vodním chrličem, sedacími lavicemi a lůžky s vodní a vzduchovou masáží.

„Je zde i výukový bazén o rozměrech 10 x 6 metrů hloubkou vody 0,9 metru,“ popisovala Vlasta Šreková.

Na svém místě, vně haly, už pevně stojí atraktivní tobogán dlouhý 90 metrů s dopadovým bazénkem v zábavní části aquacentra.

Hana Kučerová, ředitelka Psychiatrické léčebny Šternberk
Ředitelka léčebny ve Šternberku: Hrůza na oddělení 15? Velká přestavba už začala

Součástí wellness zóny je sauna, parní lázeň, vnitřní ochlazovací bazén, odpočívárna a venkovní terasa s whirlpoolem. Zde chybí v podstatě jen vstupní recepce do relaxačního provozu a lehátka v odpočinkových zónách.

Dokončené jsou chodníky, komunikace a parkovací plochy před plaveckým bazénem, včetně osvětlení a zeleně.

Nový sportovní a relaxační stánek přijde město na 170 milionů korun. Na investici má našetřeno z minulých let. Šternberk se obrátil se žádostí o dotaci na Národní sportovní agenturu. Sice jeho žádost měla pořadové číslo jedna, finanční podporu agentury ale projekt nakonec nezískal.