Aquacentrum Šternberk nabízí víceúčelový bazén s plaveckou, rekreační, výukovou a dětskou částí, včetně wellness. Ke svezení je k dispozici 90 metrů dlouhý tobogán.

„Aquacentrum je kompletně nachystané a těšíme se, až dorazí naši první zákazníci,“ vzkázala v pondělí odpoledne Vlasta Šreková, ředitelka městské společnosti Šternberská sportovní, která aquacentrum provozuje.

V provozu je nová meteostanice u hlavního silničního tahu mezi Olomoucí a Šternberkem. Nachází se u odbočky na Bělkovice-Lašťany.
Novinka na tahu na Šternberk je v provozu. Meteostanice má kamery a senzory

Krytý plavecký bazén ve městě chyběl 35 let, kdy zavřel jeho předchůdce. Třípodlažní objekt, který od května 2021 rostl v ulici Generála Eliáše, obsahuje víceúčelový bazén s plaveckou, rekreační, výukovou a dětskou částí, včetně wellness.

Pětadvacetimetrový bazén má celkem šest drah a navazuje na něj zážitková část s výukovým a dětským bazénem pro nejmenší, dále pak bazén s relaxačními a regeneračními vodními prvky, například populární divoká řeka.

Veřejné bruslení ve Velké Bystřici, 10. prosince 2022
Bruslaři si užívají kluzišť v údolí Bystřice. Se zářícím stromem i půjčovnou

Součástí Aquacentra Šternberk je wellness s klasickou i finskou saunu, ochlazovací bazén, relaxační část a venkovní vířivku. Chybět nemůže tobogán, který je dlouhý 90 metrů a má samostatný dojezd.

K dispozici je i moderní gastro provoz. V nabídce občerstvení jsou teplé i studené nápoje. Provozovatel myslí i na něco k zakousnutí pro ty, kterým ve vodě vyhládne.

Šternberské akvacentrum přišlo na 200 milionů korun, které město zaplatilo z vlastních zdrojů.

Vstupné začíná na 105 korunách za hodinu pro dospělého návštěvníka.

Prohlídka Aquacentra ve Šternberku, 10. listopadu 2022
Aquacentrum Šternberk už má termín otevření i podrobný ceník