Informaci mohou lidé získat jednoduše jediným kliknutím.

„Ve spolupráci se společností Kadlec Elektronika jsme spustili webovou aplikaci, která zobrazuje aktuální frontu v čekárně na Klinice ústní, čelistní a obličejové chirurgie, kde zubní pohotovost sídlí,“ informoval mluvčí nemocnice Adam Fritscher.

Počet pacientů na zubní pohotovosti ve Fakultní nemocnici Olomouc lze nově zjistit na webu. Ve středu v 15:00, kdy se začíná ordinovat, čekali na ošetření čtyři lidé.Počet pacientů na zubní pohotovosti ve Fakultní nemocnici Olomouc lze nově zjistit na webu. Ve středu v 15:00, kdy se začíná ordinovat, čekali na ošetření čtyři lidé.Zdroj: FN Olomouc

Od června už zubní pohotovost na olomoucké klinice, kde v rámci Olomouckého kraje fungovala jako jediná non-stop, neslouží v noci. Ordinační doba je nově v pracovní dny od 15. do 22. hodiny a o víkendech a ve svátky od 8. do 20. hodiny.

Díky monitoringu Vlčích hlídek Hnutí Duha se letos v březnu podařilo zachytit vlka v Litovelském Pomoraví. Ochranáři jej zaznamenali nedaleko Mladče, březen 2022.
Vlci v Litovelském Pomoraví? Šelmu vyfotili u Mladče

„V dopoledních a nočních hodinách je zubní pohotovost uzavřena. V případě život ohrožujících stavů, úrazů nebo krvácení z dutiny ústní bude pacientům k dispozici pohotovost na Oddělení urgentního příjmu,“ připomněl mluvčí.

Opilci a agresoři

Omezení zdůvodnila nemocnice personálními a kapacitními důvody.

Zubařům už hlavně docházela trpělivost se zneužíváním pohotovostní ordinace i chováním některých návštěvníků. Personál se opakovaně potýkal s opilci a agresivními pacienty, kteří je ohrožovali.

„V nočních hodinách budou ošetřeni vždy výhradně pacienti v život ohrožujících stavech, po úrazech či s krvácením. Tyto stavy budou mimo pravidelnou ordinační dobu naší kliniky a mimo provozní dobu zubní pohotovosti ošetřeny v prostorách Oddělení urgentního příjmu,“ zdůraznil již dříve přednosta Kliniky ústní, čelistní a obličejové chirurgie Peter Tvrdý.

„Neakutní případy budou dále kategoricky odkazovány na běžné ordinační hodiny, případně ke svému praktickému zubnímu lékaři,“ dodal.Virtuální frontu pacientů je možné sledovat ZDE.