Do olomouckého zastupitelstva Antonína Staňka vyslala ČSSD už letos v červenci, kdy se mandátu vzdala jeho stranická kolegyně Jitka Weiermüllerová.

Slib zastupitele bývalý ministr a primátor složil během pondělního zasedání. V zastupitelstvu města má nyní sociální demokracie dva z celkem 45 mandátů. 

Antonín Staněk
Staněk rezignuje na funkci ministra. Škody jsou značné, reagoval Zatloukal

Staněk již dříve oznámil, že se na pozici olomouckého zastupitele chce zaměřit na několik velkých a prozatím odložených investičních akcí.

„Naskakuji do rozjetého vlaku, ve kterém ČSSD sedí v opozičních lavicích. Už tím je moje působení v zastupitelstvu limitované, ale určitě chci najít argumenty a podporu pro pokračování projektu prodloužení tramvajové trati a skutečné nastartování kroků k reálné rekonstrukci zimního stadionu,“ popsal letos v létě Antonín Staněk.

Při práci pro město bude podle svých slov využívat zkušenosti z komunální politiky z minulosti.

„Myslím, že mohu využít znalosti nejen jednacího řádu zastupitelstva, ale i fungování procesů samosprávy a státní správy. Realizace investičních záměrů města je běh na dlouhou trať, a z toho důvodu bychom měli využít již připravené záměry, jako je také například odpadové centrum, a neslibovat časově nereálné projekty,“ míní Antonín Staněk.

Dosavadní zastupitelka za ČSSD Jitka Weiermüllerová rezignovala na mandát v pátek 10. července.

„Zvažovala tento krok delší dobu. Má k tomu především zdravotní, ale i jiné důvody,“ sdělil předseda krajské organizace ČSSD Jiří Zemánek.

Politolog Tomáš Lebeda.
Staněk? Nekompetentní, nikdy neměl být jmenován, hodnotí politolog