Proti zvolení komunistického poslance, který jako člen Pohotovostního pluku v lednu 1989 zasahoval proti protestujícím proti nesvobodě a totalitě, se bude v pondělí 5. března demonstrovat od 19 hodin i na Horním náměstí v Olomouci. 

Účast na akci potvrdily na sociální sítí stovky lidí.

Olomoucká poslankyně za ODS Zuzana Majerová Zahradníková, která ve volbě o předsedu komise pro kontrolu GIBS dostala 57 hlasů, pro Deník říká: „Volba pana Ondráčka je výsledkem standardní šachové hry, kterou pan premiér v demisi od voleb provozuje. Jeden den něco rozhodne, druhý den prohlásí naprostý opak. Jednoho dne širší skrytá koalice Zdeňka Ondráčka do čela komise zvolí, druhý den jej tatáž koalice bude odvolávat. Poslanec Ondráček je z dnešního pohledu jen figurkou na šachovnici - a kdybych proti takovým Ondráčkům nestála v listopadu 1989 na náměstí, skoro by mi jej bylo líto.“

V exkluzivní anketě Deníku jsme se ptali: Jak vnímáte zvolení poslance KSČM Zdeňka Ondráčka předsedou sněmovní komise pro kontrolu GIBS? Vadí vám to, nebo ne? A jak hodnotíte politickou situaci v České republice po volbách do Poslanecké sněmovny na podzim minulého roku?

Jak odpověděla sestra bratrů Mašínových Zdena Mašínová, první polistopadový rektor UP Josef Jařab, poslanec za KSČM Alexander Černý, herečka Moravského divadla Olomouc Ivana Plíhalová a další?

Dočtete se exkluzivně v úterním tištěném vydání Olomouckého deníku.