Olomouc dostala den po pondělním majálesu s králem a průvodem v režii studentů univerzity další porci zábavy zdarma.

Hudební Olomoucký majáles se letos do Korunní pevnůstky přestěhoval z Lazců, kde loni dělal jakéhosi předskokana pivnímu festivalu.

„Chtěli jsme, aby byl náš majáles více v centru, aby jsme byli blízko studentů, pro které je především určený,“ uvedl Petr Ilgner z organizačního týmu Olomouckého majálesu.

“Osobně si myslím, že to na Lazcích bylo lepší. Tady je příliš moc bahna,“ řekl nám jeden z návštěvníků akce Martin Spáčil. „Ale zase jsou dnes lepší kapely, než byly v pondělí na tom prvním majálesu,“ doplnil jej kamarád Josef Sulovský.

Počasí dělalo pořadatelům těžkou hlavu, kteří hodiny před akcí museli řešit nevhodný podklad. Kapely tak začaly hrát se zpožděním. Na pódiu se odpoledne objevili No Distance Paradise či Flash the Readies.

Hlavními taháky byly pak večerní koncerty Nightwork s Vojtou Dykem a kapela Clou. Na ty se do Korunní pevnůstce sešla velmi slušná účast.

"Bylo to skvělé, atmosféra a návštěva byla také výborná. I přes nepříznivé počasí jsem si to užila, akorát mi vadilo to bahno a hodně stísněný prostor před pódiem," vyprávěla Lenka, která dorazila na koncert Nightwork.


SOUVISEJÍCÍ
Štreit se stal u orloje Králem majálesu, davy tam ale nebyly