A právě z toho, že se během krátké doby na zrekonstruovaném stánku sejdou příznivci Opavy, Zlína, Ostravy a Olomouce, měli domácí pořadatelé největší obavy.

,,Nebudu ti lhát, mám z toho pořádný vítr, bude to náročné," říkal mi před oběma utkáními muž, který se v Sigmě stará o bezpečnost.

Aby ne, demolice Andráku baníkovskými chuligány z let minulých je na Hané stále v živé paměti…

Fotky z demolice útrob severní tribuny v březnu 2013 najdete v odkaze zde: 

Na pohled džungle, ale bez vážných problémů

Zejména severní tribuna očekávala nápor opavských a ostravských fanoušků, tedy dvou velmi rizikových skupin.

Rozbité toalety, zničené zázemí, hořící kotel? Ne.

Světe, div se, olomoucký stadion náročný týden přečkal bez větší újmy!

A byť jste možná zhlédli videa na facebookovém profilu Olomouckého deníku z obou duelů (najdete je i v naší galerii u článku), kde to na Andráku místy vypadá jako v džungli, vězte, že nic vážného se opravdu nepřihodilo.

Z tisíců návštěvníků jen desítky bezmozků

Ano, po finále poháru někteří příznivci SFC neunesli porážku a dělali ,,bububu" na nevinné zlínské páry.

Ano, deset baníkovských chuligánů před nedělním moravskoslezským derby vtrhlo přes hrací plochu až do olomouckého sektoru a ukradlo vlajku.

Během mače pak nešetřili pyrotechnikou, v jejich sektoru musela zasahovat i policie. To všechno lze vidět právě v našich videích.

Nicméně je to pořád (omluvte mi ten výraz) prd oproti tomu, co se dělo v minulosti.

Navíc pokud má tyto excesy ve finále z celkových devatenácti tisíc návštěvníků na svědomí jen maximálně několik desítek bezmozků, není to obraz celé české fanouškovské obce. Za mě OK.

Olomoucký sen: plný stadion bez incidentů

Je to zlepšující se diváckou kulturou s orientaci na Západ? Zkvalitnila se olomoucká bezpečnostní složka? Nebo oboje? Těžko říct, každopádně dobrá práce.

Tak či tak je třeba na tom stavět a v podobném duchu pokračovat.

Sen fanoušků (nejen) olomouckého fotbalu totiž zůstává stejný: mít doma co dva týdny v první lize zaplněný stadion a užívat si parádní fotbal ve skvělé kulise. A bez incidentů.