Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Albertova ulice: K domovu jezdíme po tankodromu

Olomouc -Silnice připomínající vojenský tankodrom a místo chodníku pěšina vyšlapaná v trávě, tak vypadá v podstatě jediný přístup k domovu pro více než stovku obyvatel bytových domů v olomoucké Albertově ulici.

18.5.2009
SDÍLEJ:

Obyvatelé Albertovy ulice léta poukazují na špatný stav příjezdové cesty.Foto: DENÍK/Jiří Kopáč

Už desítky let „Nikoho nezajímáme. Neexistujeme,“ stěžují si obyvatelé na neudržovaný příjezd směrem z Wolkerovy ulice. Z opačné strany jsou odříznuti rušnou „čtyřproudovkou“.

„Na Albertově, pokud bychom to riskovali a s autem zastavili před domem, nás někdo smete. Do ulice nemůžeme kvůli hluku a zápachu z dopravy ani otevřít okna. Čtyřproudovka nás v podstatě odřízla,“ popisovali Jan Matzner a Ivona Chytilová, kteří v bytových domech žijí.

„Jediný přístup je pro nás ten z Wolkerovy ulice – tanko- drom, na kterém máte strach, ať neurvete spodek auta. Místo chodníku jsme si v trávě vyšlapali cestičku,“ líčili.

Tvrdí, že o prostranství mezi bytovými domy ve Wolkerově a Albertově ulici se nikdo nezajímá, technické služby cestu v zimě neudržují.

„Je to tady ztracený svět už snad padesát let. Ať se tady zkusí projít úřednice v podpatcích! Když zaprší a cesta se rozbahní, pěšky je to na tramvaj opravdu zážitek,“ poukazovala Chytilová.

Silnice patří městu. Podle vedoucího odboru dopravy olomouckého magistrátu Lubomíra Hoppa se však místní s podnětem na řešení neutěšeného stavu komunikace na odbor dopravy neobrátili. Vyspravení cesty se nijak nebrání.

„Nikdo se však na nás neobrátil. V rámci finančních možností nejnutnější místa opravíme, a pokud by šlo o větší rekonstrukci, předložíme ji radě města, která by rozhodla o dalším možném postupu,“ reagoval Hopp.

Podle Květoslavy Kvapilové, která v Albertově ulici roky žije, se už místní na město obraceli. „Bylo naznačeno, že nejsou finance. Naposledy jsme řešili chodník, stejně tak v tomto případě jsme se dozvěděli, že budeme v pořadí…,“ uvedla Kvapilová. „Cítíme nezájem řešit naše problémy,“ poznamenala obyvatelka.

Hopp připustil, že je lokalita nedomyšlena, avšak odmítl, že se k obyvatelům otočila radnice zády. „Před asi sedmi lety jsme jim zpevnili parkoviště, aby mohli u domů stát s auty. Pravdou je, že je to nedořešeno. Budeme se snažit nejhorší místa vyspravit,“ ujistil.

„Ideální by bylo, pokud by obyvatelé prostřednictvím komise místní části požadavek zformulovali a předali odboru dopravy či kompetentnímu náměstkovi,“ doporučil.

Obyvatelé Albertovy ulice rovněž poukazují na to, že prostranství s kouskem zeleně opakovaně decimují motoristé, kteří přijíždějí na Floru na výstavu květin.

„Udělají si tady provizorní parkoviště a zeleň zničí. Zůstane po nich smetiště, jehož úklid je zase jen na nás,“ popisovali Matzner a Chytilová.

Přivítali by proto omezení vjezdu do dvora dopravním značením. „Také tuto situaci můžeme řešit. Ať obyvatelé předloží kon- krétní návrh a můžeme umístění dopravního značení projednat,“ vzkázal lidem Hopp.

Autor: Daniela Tauberová

18.5.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Výběh vlků Hudsonových v olomoucké zoo
5

Případ dítěte pokousaného vlkem policie odložila

Ilustrační foto.

Bezdomovci se ve Šternberku porvali, jeden zemřel

Praktičtí lékaři na Olomoucku stávkují, neotevřou ordinace

Dveře ordinace ve středu neotevře řada praktických lékařů a ambulantních specialistů v Olomouckém kraji.

Rondel u Globusu dostane "bypass". Pro novou spojku do Řepčína

Nikoliv páté rameno, ale další nový podélný pruh bude mít v budoucnu kruhový objezd nedaleko obchodního centra Olomouc City na výpadovce z Olomouce na Mohelnici.

Floru zaplnila burza práce, nejvíc táhly supermarkety

Ženy ve středním a vyšším věku se zkušenostmi v administrativě byly spolu s žáky devátých tříd nejpočetnější skupinou návštěvníků Burzy práce a vzdělání 2017.

VIDEO: Převrácený jeřáb po tragédii stále visí nad vodou

Mimořádně komplikovaným úkolem je vyproštění havarovaného autojeřábu z hrany dolní nádrže přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé stráně. Ani pátý den po nehodě práce ještě nezačaly.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení