Jedním ze zařízení, které třinecké společnosti připadnou, je poliklinika v Olomouci. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže včera zveřejnil, že fúzi povoluje. Třinecký Agel tak může prostřednictvím své dceřiné společnosti Dopravní zdravotnictví dostat do pronájmu Železniční zdravotnictví.

„Činnost spojujících se soutěžitelů se protíná pouze v?Ostravě, a to jen v rozsahu ambulantní péče. V rámci této spádové oblasti navíc působí řada dalších zdravotnických zařízení, která představují alternativu pro pacienty,“ uvedl mluvčí antimonopolního úřadu Kristián Chalupa.

„Spojení soutěžitelů nebude mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže,“ sdělil s tím, že rozhodnutí již nabylo právní moci. Podle mluvčího ČD Radka Joklíka již smlouva s dceřinou společností Agelu byla podepsána, a to s účinností od 1. ledna.

Agel získá do pronájmu polikliniky a nemocnici Českých drah na dvacet let. „S možností prodloužení smlouvy na třicet roků,“ podotkl Joklík. Za to od něj ČD dostanou stovky milionů korun.

Zda a jakým způsobem poznají změnu provozovatele olomoucké polikliniky pacienti, zatím Agel neinformoval. „Je to velmi předčasné. V současnosti teprve mapujeme situaci v jednotlivých zdravotnických zařízeních,“ sdělil mluvčí Agelu Tomáš Želazko.

Agel tak posílil vliv ve zdravotnictví na střední Moravě, kde má od loňského července v?pronájmu nemocnice v Přerově, Prostějově a Šternberku. Provozuje také soukromou nemocnici v Šumperku.

Že právě Agel získá do pronájmu Železniční zdravotnictví, o tom se spekulovalo od vypsání tendru, a to vzhledem k jeho přísným podmínkám. ČD ale odmítly, že by je ušily na míru tomuto největšímu hráči na poli soukromého zdravotnictví v tuzemsku.

Zadávací podmínky si podle Joklíka vyzvedlo třináct firem, z nichž tři splnily požadované parametry. „Do 16. listopadu přišla jedna nabídka. Hodnotící komise usoudila, že je ekonomicky výhodná, a doporučila ji,“ poznamenal Joklík.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika