Letos se na Olodvorku mimo venkovního zázemí otevřou i doposud skryté místnosti v průjezdu vnitrobloku, kde se lidé budou moci schovat před nepříznivým počasím a užít si kouzelnou atmosféru.

Adventní čas na Olodvorku 2023Adventní čas na Olodvorku 2023Zdroj: Plavby Olomouc

Na podiu Olodovorku se v následujících týdnech vystřídají přes dvě desítky kapel, hudebníků a performerů různých žánrů. Hrát či zpívat se tam bude téměř každý den až do 23. prosince.

„Chystáme řadu beneficí, představíme nová zákoutí dvorku, fotokoutek a připravujeme otevření i naší zimní galerie,“ přiblížil provozovatel Olodvorku Šimon Pelikán.

Adventní PROGRAM na Olodvorku

Adventní program na Olodvorku 2023Adventní program na Olodvorku 2023Zdroj: Plavby Olomouc

Emma Smetana a Jordan Haj na Olodvorku v centru Olomouce, 10. prosince 2022
Emma Smetana a Jordan Haj to rozjeli na Olodvorku. Bylo narváno

Návštěvníci se mohou těšit na oblíbený Olopunč, který má ověřenou recepturu už od roku 2016.

„Víno pochází z jižní Moravy a vyváženou chuť dává punči náš kořenář Kuba. Je to jeho tajemství, ani po sedmi letech spolupráce nevím, co je tou tajnou přísadou,“ prozradil Šimon Pelikán.

Ten zve současně na teplý punč i na vyhlídkové Ololodě na řece Moravě. Na adventní plavbu vyrážejí ze svého nástupního místa na náplavce mezi mosty v Komenského a Masarykově ulici.

Novinky letošních váníčních trhů v Olomouci: kluziště na tržnici a "plecháček" na punč
Novinky vánočních trhů v Olomouci: ožije i náplavka, na punč budou plecháčky

Rozzáří a rozezní se i bar Zahrada

Na působivou atmosféru i něco adventně dobrého na nevšedním místě zve od čtvrtka 16. listopadu i Bar Zahrada, další atraktivní zákoutí v centru Olomouce.

Kouzelně vyzdobený prostor na dvoře u třídy Svobody slavnostně rozsvítí vánoční strom v sobotu 18. listopadu. Až do Vánoc se tam můžete těšit na punč, oheň, dobroty i muziku či jarmark.

Adventní PROGRAM v Baru Zahrada

Nevšední bar Zahrada na třídě Svobody v centru Olomouce, listopad 2021
Zahrada s barem v centru Olomouce nadchne unikátní atmosférou