Milovníky dobových bálů čeká také bohatý doprovodný program, v němž nebudou chybět ukázky stepu ve stylu třicátých let minulého století nebo přehlídka prvorepubliko­vé módy.

Nádech elegance a starých časů bude mít také hudební doprovod celé akce, o který se postará renomovaný Combo orchestr Gustava Broma.

Svým nenapodobitelným způsobem dodá bálu lesk i jeho hlavní host – lev salonů Josef Laufer.

„K dalším lákadlům akce bude patřit například poutavá světelná podívaná v podání uskupení Cirkus trochu jinak či barmanská show. Samozřejmostí je také dobré jídlo a pití a pro vyznavače oldies hitů jsme připravili také samostatnou diskotékovou scénu," prozradila k programu jedna organizátorek z olomouckého výstaviště Veronika Všetečková.

Ples s podtitulem V rytmu swingu rozehrají známé hudební šlágry a inspiraci k tanci najdou návštěvníci hned v několika profesionálních vystoupeních.

„Kromě stepařských čísel jsme pro příchozí připravili také taneční ukázky skupiny Swing Olomouc a kdo bude mít zájem, může se nechat vyfotografovat s dobovým automobilem," prozradila k programu jedna organizátorek z olomouckého výstaviště Veronika Všetečková.

Styl meziválečných let mohou doladit i samotní návštěvníci plesu, kteří přijdou v dobovém oděvu právě ve swingovém stylu.

„Na elegantní notu tohoto období bychom rádi naladili také hosty, proto vítáme pány v obleku s širokými kalhotami a dámy ve vintage modelech," doplnila na závěr Veronika Všetečková.

Ples mezi květy začíná v pavilonu A na Výstavišti Flora v Olomouci v 19.30 hodin a vstupné je 300 korun.

Divadelní ples v S-cube

Skladby kapely New Street Band, příjemnou atmosféru a výzdobu, která podle pořadatelů vrhne zcela nový pohled na prostory klubu S- cube, si v sobotu užijí návštěvníci 6. reprezentačního plesu Divadla na cucky.

Program společenské akce nabídne také ukázky z repertoáru Divadla na cucky a další doprovodný program.

Ples vypukne v klubu S-cube 28. února v 19 hodin a vstupné je 240 korun.

Pyžamový bál s břišními tanečnicemi

V pyžamech, nočních košilích i županech mohou v sobotu vyrazit do společnosti návštěvníci tradičního Pyžamového bálu v Majetíně.

K tanci a poslechu zahraje skupina Bene a k dobré zábavě přispěje také vystoupení břišních tanečnic Saidah, Kayry a Jasmin.

Nebude chybět ani tombola, bohaté občerstvení a oblíbený koktejl namíchá účastníkům obsluha koktejlového baru.

Ples začíná 28. února v místní sokolovně ve 20 hodin a vstupné je 50 korun.

Akvarijní a terarijní burza na Floře

Výstava teraristů. Ilustrační fotoRozmanité druhy hadů, želv, hmyzu i drobných savců si v sobotu 28. února mohou prohlédnout i zakoupit návštěvníci tradiční akvaristické a terarijní burzy Aquatera Olomouc.

Akce se koná od 8 do 12 hodin na olomouckém Výstavišti Flora v pavilonech B a C.

Chovatelé exotických tvorů i prodejci nabídnou návštěvníkům akvarijní ryby, terarijní zvířata, terária, krmivo, ale také akvarijní rostliny či dekorace do akvárií i terárií.

Vstupné je 40 korun, snížené 20 korun. Děti do 15 let mohou jít zdarma, avšak pouze v doprovodu rodičů.

Karnevaly pro malé i velké

Maškarní bály pro děti i dospělé si v sobotu užijí ve Velkém Týnci.

Od 15 hodin se v hostinci U Facků sejdou děti v nerůznějších kostýmech a celou akci odstartuje promenáda masek. Malé návštěvníky potěší také spoustu her, soutěží nebo balónková show.

Večer pak bude v hostinci připravený Maškarní bál pro dospělé, na kterém zahraje skupina Staňa band, uskuteční se soutěž o nejlepší masku a zajištěno je i bohaté občerstvení a tombola. Večerní bál začíná ve 20 hodin a vstupné je 50 korun. Vstupné na dětský ples je 20 korun.

Výstava o Žerotínech v Žerotíně

Výstava významného šlechtického rodu Žerotínů, jeho předních osobností a přehled původních sídel rodu čeká na návštěvníky, kteří přijdou o víkendu do malého sálu kulturně-společenského domu v Žerotíně.

K vidění zde budou staré fotografie zaměřené na historii místního zámku a kroniky.

„Výstava bude doplněna o ukázky zájmové činnosti občanů, jako jsou slepované modely letadel a sbírka odznaků," zvou dále pořadatelé.

V sobotu bude expozice otevřená od 13 do 17 hodin, v neděli pak od 10 do 12 a od 13 do 17 hodin. Po oba dny ve 14 a v 16 hodin se tady budou promítat také filmy z obecního archivu. Vstupné je dobrovolné.