Velký zájem budilo bezsrsté plemeno sphynx. Slyšet bylo opovržení i obdiv. Právě těmto kočkám bude patřit nedělní Best In Show, zatímco sobota byla věnovaná britským krátkosrstým a mladým chovatelům.

K těm zkušeným patří Eva Melzerová z Pelhřimovska, která se zaměřuje na plemeno něvská maškaráda.

„První něvu jsem viděla před sedmi lety, byla to láska na první pohled. Jsou to nádherné kočky s kamarádskou a vstřícnou povahou," popisovala plemeno uznané teprve nedávno.

Chovatelstvím se podle ní uživit nelze, v případě srdečního koníčku to však není překážka. Ocenění z výstav bere jako příjemnou, nikoli nezbytnou součást svého hobby.

„Máme doma spoustu pohárů, ale pro mě to není nejdůležitější. To hlavní je, že je kočka krásná, zdravá a především typová. A jaká dává koťátka, jestli je dobrá matka a tak dále," zmínila povahové vlastnosti.

Dodala, že na výstavu mohou jezdit jen kočky, kterým nevadí hluk, ani osahávání. Některé si naopak dokážou pozornost náležitě užít.

Milovníci koček mají příležitost dorazit na mezinárodní výstavu do zrekonstruovaného „áčka" ještě v neděli od 9.30 do 16 hodin. Vstupné pro dospělé je 60 korun, pro důchodce 50 korun a pro děti 30 korun.