VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Olomoucko

dnes 07:51

Vichr lámal stromy na auta i domy. U Hluboček spadl na chatu a zranil lidi

Stromy popadané na železnici a střešní plechy uvolněné v důsledku silného větru v noci odstraňovali hasiči v Olomouckém kraji.

včera 19:01

Prezident Zeman pošesté v kraji, v plánu má čtyři setkání s občany

V pořadí šestou prezidentskou návštěvu Olomouckého kraje v pondělí zahájí Miloš Zeman v Olomouci na hejtmanství. Postupně navštíví Přerovsko, Šumpersko a opět zajede i do druhého horského okresu – Jeseník. Na programu má celkem čtyři setkání s občany, to první organizátoři naplánovali na pondělní odpoledne v Kojetíně.

včera 17:21

Jiří Kubíček, kandidát SPD-SPOZ, odpoví on-line. Ptejte se

Bývalý dlouholetý fotbalový funkcionář Jiří Kubíček kandiduje v říjnových komunálních volbách do olomouckého zastupitelstva.

včera 15:27

Bystřické selské trhy lákaly na dobroty i burčák

Zámecké náměstí ve Velké Bystřici v neděli dopoledne zaplnily tradiční selské trhy. Ochutnat či nakoupit si nejrůznější regionální potraviny a výrobky přišly asi dvě stovky návštěvníků.

včera 15:18

Konvikt zaplnil knižní veletrh LITR

Jedinečný knižní veletrh mohli všichni příznivci literatury navštívit od pátku do neděle v Olomouci v areálu uměleckého centra Univerzity Palackého na Konviktu.

včera 13:53

Staněk: Na podobu SEFO by měla být soutěž, času je dost

Na podobu Středoevropského fóra Olomouc (SEFO) by měla být vypsána architektonická soutěž, je přesvědčen ministr kultury a primátor Olomouce Antonín Staněk (ČSSD).

včera 00:34

Bradlo požírá kůrovec. Atraktivní cíl turistů se mění k nepoznání

FOTOGALERIE / Moravský Blaník, jak se říká Bradlu, nejvyššímu bodu Úsovské vrchoviny, sžírá kůrovec. Vlivem přetrvávajícího sucha se kalamita rozrůstá a turisty vyhledávaný kopec je na přístupových cestách k nepoznání.

22.9.2018

Stovky fanoušků akvaristiky se sešly na Floře. Takto to vypadalo

FOTOGALERIE / Pestrobarevné akvarijní rybky, rostliny či krmiva si mohli pořídit všichni milovníci akvaristiky v sobotu dopoledne v Olomouci.

22.9.2018

Na Korunní pevnůstce máme za sebou velký kus práce

Právě jsem dotočila s Miroslavem Vladykou povídání o Korunní pevnůstce do jednoho z dílů nového cyklu České televize „Krásné živé památky“, který představuje památky zvelebované nadšenci, ať už spolky nebo jednotlivci.

22.9.2018

Zemřel malíř Libor Vojkůvka

V noci na sobotu zemřel malíř Libor Vojkůvka, který žil a tvořil ve Šternberku.

22.9.2018

Opravená oranžerie v Olomouci otevřela. Podívejte se dovnitř

FOTOGALERIE / Šestnáct milionů korun a tři roky práce si vyžádala nákladná rekonstrukce historické oranžerie v olomouckých Smetanových sadech.

21.9.2018

Studená fronta přichází, vybalte bundy. Na horách může i sněžit

Na pořádný teplotní sešup to vypadá počátkem víkendu. Ba co více, v pondělí může na horách padat sníh.

21.9.2018

Dálnici D46 v noci zavře stavba mostu

Stavby dálničních nájezdů u Olšan u Prostějova postoupily do další fáze. V noci ze soboty na neděli se D46 na nezbytnou dobu uzavře, protože se budou nad dálnicí klást nosníky nového mostu spojujícího Olšany s Bystročicemi.

AKTUALIZOVÁNO
21.9.2018

SEFO už má trojrozměrnou podobu. Podívejte se

Model Středoevropského fóra Olomouc - SEFO, jak jej navrhl architekt Jan Šépka, ukázalo ve čtvrtek Muzeum umění v Olomouci. 

21.9.2018

Kandidát na primátora Martin Major ON-LINE. Ptejte se

“My si před volbami si na nic nehrajeme. Ani na popeláře, ani na youtubery. Nikoho si nekupujeme, neslibujeme nic zadarmo. Nabízíme rozumná řešení,” říká lídr kandidátky ODS pro olomoucké komunální volby Martin Major.

21.9.2018

Kam o víkendu? Na hrady, vinobraní i do podzemí

Tipy na zajímavé víkendové akce na Olomoucku. Vyberte si vyražte.

20.9.2018

Zachránce Evropy před Turky má v Olomouci pamětní desku. Tam, kde spal

Pamětní deska připomínající pobyt polského krále Jana III. Sobieského v Olomouci zdobí od tohoto týdne dům na Horním náměstí v Olomouci, kde panovník nocoval.

20.9.2018

Den volby aneb Jediný den k přemožení politika

NÁZOR JIŔÍHO KUBÍČKA / Politik nemůže dospat, voliči se blíží den, kdy jednou za čtyři roky bývá ve své obci pánem. DEN VOLBY.

19.9.2018

Zachrání cestu na Sv. Kopeček dálniční most? Lidé debatovali s radními

Už delší dobu způsobuje vrásky Olomoučanům i jejich zastupitelům takzvaná východní tangenta.

19.9.2018

Další zdržení pro D1 kolem Přerova: olomoucký úřad dal přípravě "pauzu"

Územní řízení na stavbu dálnice D1 mezi Říkovicemi a Přerovem bylo dočasně přerušeno. 

19.9.2018

Kabelkový veletrh Deníku letos hostí Galerie Moritz a Galerie Přerov

Dva termíny a dvě města, kde se bude pomáhat prostřednictvím největší charitativní akce Deníku: Kabelkového veletrhu.

19.9.2018

Rostou! I jedovaté, v poradně nejistým houbařům pomůžou

Jitka Otevřelová položila na noviny bílou lupenitou houbu, kterou našla u cesty v Ramzové, kam s úspěchem vyrazila houbařit – domů si odvezla desítky praváků. V případě bílé plodnice si nebyla zcela jista, a proto se obrátila na odborníky.

19.9.2018

O vizích pro Olomouc i radnici v mobilu. Matouš Pelikán z KDU-ČSL on-line

"Vstřícná radnice nemusí být sci-fi. Zvládnout půjde vše i z mobilu," říká olomoucký politik Matouš Pelikán z KDU-ČSL.

18.9.2018

Babičkou roku se v Olomouci stala Alena Várošová. Podívejte se na její radost

Olomoucký kraj má babičku roku. V rámci oslav Dne seniorů v úterý byla Babičkou roku Olomouckého kraje 2018 zvolena Alena Várošová (71 let) z Mohelnice. Odborná porota vybrala dvanáct finalistek, které se utkaly o titul zlatá, stříbrná a bronzová Babička Olomouckého kraje. Soutěžilo se také o nejstarší babičku a titul babička sympatie, již vybrali sami diváci.

18.9.2018

Zavřít cestu na Chomoutov? Opravte rozbitý průtah Horkou! zlobí se místní

Rozbitým průtahem v Horce nad Moravou povalí tisíce řidičů denně poté, co se frézy zakousnou do asfaltu na silnici druhé třídy mezi olomouckými městskými částmi Lazce a Chomoutov.

18.9.2018

Budu bojovat o to, abych se znovu stal primátorem, říká Martin Major

/ROZHOVOR/ Když mu bylo pouhých čtyřiatřicet let, stal se na zhruba jednu pětinu volebního období primátorem Olomouce. Jeho předchůdce Martin Novotný odmítl být současně poslancem i primátorem, a tak na post na radnici rezignoval. Martina Majora jako dosavadního prvního náměstka tehdy zastupitelstvo zvolilo novým primátorem. Po osmi měsících proběhly volby a z nich vzešla nová široká koalice s jiným primátorem v čele. Dnes, po čtyřech letech, Martin Major znovu kandiduje jako lídr své strany.  

18.9.2018

Červený kostel opraví a doplní o prosklenou dostavbu. Takto to bude vypadat

/VIZUALIZACE/ Moderní dostavba vyroste mezi hlavní budovou Vědecké knihovny a červeným kostelem v Olomouci. 

17.9.2018

Zástupci stran a hnutí, které jdou do komunálních voleb, se utkali v Bea centru

Zástupci devíti z dvanácti vybraných hnutí, kteří budou už za pár týdnů spolu se svými stranami bojovat o místo na olomoucké radnici, se utkali ve dvou debatách původně po šesti lidech v Bea centru v Olomouci.

17.9.2018

Olomouc omládla, do města se vrátily tisíce studentů

Na Univerzitě Palackého začal akademický rok a ulicemi stotisícové Olomouce po prázdninové pauze opět proudí mladá krev.

17.9.2018

Chystané větrníky u Jívové se zatím stavět nebudou

Větrný park Jívová se hned tak neroztočí.

17.9.2018

Nastal čas jelení lásky, v lesích buďte opatrní

Se zpožděním a možná i jinde, než byli pozorovatelé a lovci zvyklí, začala letos kvůli horkému a suchému počasí jelení říje.

16.9.2018

Lesy jsou plné hřibů. Pošlete nám fotky vašich úlovků

Houbaři konečně dočkali. Napříč celým Olomouckým krajem vyrazily především hřiby smrkové.

16.9.2018

VIDEO: Horská trať slavila výročí, cestující svezla Rosnička

Už sto třicet let lidem slouží železnice z Hanušovic do Jeseníku. U příležitosti tohoto jubilea České dráhy vypravily na trať zvanou Slezský Semmering parní vlak. Ten dovezl cestující i na středověké slavnosti do Jeseníku.

16.9.2018

Opravená oranžerie v Olomouci už láká dovnitř

Patří k nejstarším objektům parku ve Smetanových sadech. Přestože dnes se oranžerie v Olomouci řadí k národním kulturním památkám, před lety jí hrozila demolice.

15.9.2018

Na Korunní pevnůstce se předváděli siláci

Svalovci z celé republiky zavítali v sobotu do Olomouce, aby divákům předvedli své svaly a zároveň zabojovali o cenné body v rámci České Strongman Ligy. Sedmé kolo soutěže se konalo v areálu Korunní pevnůstky.

15.9.2018

Šumvald se stal druhou nejlepší Vesnicí roku 2018

Na jaře se jeho občané radovali z prvenství v krajském kole Vesnice roku, nyní Šumvald uspěl i ve finále soutěže. Obec z Olomouckého kraje na sobotním celostátním vyhlášení v Luhačovicích obsadila druhou příčku. Prvním místem se pyšní Dolní Němčí ve Zlínském kraji, trojici vítězů doplnil Nový Kostel z Karlovarského kraje.

15.9.2018

Šamanské bubnování i latinské tance. Pevnosti poznání přináší zajímavé kurzy

Zatančit si v rytmu latinské hudby, zahrát divadlo, malovat a tvořit nebo se naučit bubnovat na šamanské bubny. Právě takové aktivity čekají na seniory, kteří mají chuť udělat něco pro sebe a poznat nové lidi. Workshopy pro ně připravili v Pevnosti poznání Univerzity Palackého v Olomouci, zájemci se mohou hlásit v těchto dnech.

15.9.2018

Chovatelé ze Senice slaví úspěch i v Evropě

Králíci, slepice či holubi. Drobné zvířectvo si o víkendu mohou prohlédnout zájemci v Senici na Hané. Místní chovatelé lákají nejen na výstavu, ale také na doprovodný program a lahodné občerstvení. Senická organizace Českého svazu chovatelů v těchto dnech slaví 55 let od založení.

15.9.2018

Kultura v Olomouci: dnes fajn, ale už zítra může doslova hladovět

PR/ Po zážitcích a dojmech z minulého týdne, který se v Olomouci nesl ve znamení opravdu nabitého programu Dnů evropského dědictví, se tahle otázka sama nabízí. Jak na tom vlastně je dnes olomoucká kultura?

15.9.2018

Bezpečí v Olomouci je pro nás na prvním místě

PR/ „Při zachraňování lidských životů často pracujeme v úzkém sepětí se strážníky olomoucké Městské policie a jejich úloha při prevenci kriminality a zajišťování bezpečnosti v Olomouci je rozhodující. Rozšíření řad městských strážníků a zlepšování podmínek pro jejich práci jednoznačně podporuji“ MUDr. Ivo Mareš, MBA

15.9.2018

Stavba dalšího Kauflandu v Olomouci dostala důležité razítko

Kaufland získal územní rozhodnutí pro obchoďák v olomoucké Hněvotínské ulici v bývalém areálu „SETUZA".

14.9.2018

Na jubilejní Romskou pouť míří stovky poutníků z Česka a Slovenska

Strhující rytmy romských melodií v podání populárních slovenských romských kapel v sobotu zazní na Svatém Kopečku u Olomouce. Poutní místo přivítá Romy ze všech koutů České republiky i Slovenska. Jubilejní 20. Romskou pouť pojali organizátoři ve velkém stylu.

14.9.2018

V Olomouci pojedou nové tramvaje, mají čtvery dveře

FOTOGALERIE / Olomoucký dopravní podnik se rozšířil o nové tramvaje. 

14.9.2018

V Olomouci jako u Jadranu. Den o 4 °C teplejší, napršela jen čtvrtina "normálu"

V srpnu bylo rekordně teplo. V Olomouci byla průměrná měsíční teplota vzduchu 23,4 stupně Celsia.

14.9.2018

Kam o víkendu? Na dobrý gulášek, klání siláků či netopýří noc

Přinášíme vám pravidelnou porci tipů, jak zajímavě strávit víkend.

13.9.2018

Stříleli z luku, házeli sekyrkou. Olomoučtí senioři zápolili v parku

/FOTOGALERIE/ Více než čtyřicet tříčlenných družstev seniorů se ve čtvrtek utkalo ve Smetanových sadech v Olomouci. Konal se tam Sportovní den pro seniory.

13.9.2018

Prezident Zeman "vystoupá" na Praděd

Prezident Miloš Zeman na konci září navštíví Olomoucký kraj. Jeho šestá návštěva v rámci prezidentské funkce začne 24. září a potrvá tři dny.

13.9.2018

Půvabný Slezský Semmering slaví 130 let. Lidé se svezou parním vlakem

Sto třicet let existence slaví železnice z Hanušovic do polských Glucholaz známá jako Slezský Semmering. V sobotu 15. září se proto na jedné z nejkrásnějších tratí v Česku budou moci lidé svézt parním vlakem.

13.9.2018

V Prostějově otevřeli novou sportovní halu za 140 milionů

FOTOGALERIE / Moderní areál s názvem Národní sportovní centrum, který má sloužit především výchově mladých nadějí, otevřeli ve čtvrtek na okraji Prostějova.

13.9.2018

Děti z Rozvadovic mají nové hřiště

Nové hřiště mají děti v Rozvadovicích, místní části Litovle na Olomoucku. Ve středu se jim slavnostně otevřelo. Podle litovelské radnice staré herní prvky již nevyhovovaly, proto se město rozhodlo hřiště nově zrekonstruovat.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT