VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Olomoucko

včera 21:25

Okoštuj Afriku v Olmiku: baby banány, mango i koření letecky až z Ugandy

Dlouhé řady lidí, teplé počasí a spousta zajímavého ovoce z Afriky a Asie, přepraveného letecky z Ugandy přímo do Olomouce. Mango, baby banány, jackfruit, máslové avokádo, mučenka nebo koření. To všechno si mohli přijít návštěvníci koupit do areálu letního kina v Olomouci, kde už potřetí proběhla akce Okoštuj Afriku v Olmiku.

včera 12:16

Myslel, že mu něco spadlo na střechu, líčil muž, jenž běžel pomoci zraněným

Když Zdeněk Mikš uslyšel dutou ránu, myslel si, že mu něco spadlo na střechu. Vyšel před dům na okraji Hraničných Petrovic a nikde nic. Zhruba 200 metrů na silnici směrem na Šternberk uviděl linkový autobus ve stromě. Řidič sjel z asfaltky a čelně narazil do statného listnáče.

14.7.2018

Zmrzlinu z kravína nebo mangovou z Indie? Na Hané je z čeho vybírat

Je libo zmrzlinu z kravína? Nebo mangovou z pyré z Indie? Black Lady? Co takhle šmoulu Mrzouta, který nemá rád éčka? Nebo raději roztančit chuťové pohárky Karnevalem v Riu? Komu v letních dnech v ústech zahoří touha po zmrzlině, toho letos regionální výrobci s jistotou uspokojí.

14.7.2018

Most v Komenského: nezničili ho nacisté, ani povodeň. Teď musí zmizet

HISTORICKÉ FOTO / Jako jediný z městských mostů přežil boj nacistů se sověty o město v květnu 1945.

13.7.2018

Půvabná víla láká do lesa. Učitel ji vyrobil pro děti a vymyslel pověst

Hvozdecké lesy na Konicku jsou krásné, ale chodit jimi s dětmi křížem kráž, jen tak, bez pořádného cíle, to není ono. Říkal si Waldemar Zatloukal, když nastoupil jako učitel do místní základní školy.

12.7.2018

Budu hejtmanem i poslancem, rozhodl se Okleštěk

Olomoucký hejtman Ladislav Okleštěk (ANO), který je zároveň poslancem, vyřešil otázku kumulování funkcí.

12.7.2018

Jak jsme žili v Československu. Tentokrát z Náměště na Hané

V tištěném Olomouckém deníku bude v pátek 13. července další díl seriálu Jak jsme žili v Československu. Představíme obec Náměšť na Hané.

12.7.2018

Kam o víkendu? Na festivaly i plážovou párty

Tipy na zajímavé víkendové akce na Olomoucku. Vyberte si podle vašeho gusta.

12.7.2018

Nový tobogán na olomouckém bazénu je mimo provoz

Tobogan otevřený na konci června na olomouckém plaveckém stadionu nefunguje.

12.7.2018

Radniční věž v Litovli dostala nový nátěr a je opět přístupná

Pohlédnout na „Hanácké Benátky“ shora mohou opět návštěvníci Litovle z ochozu radniční věže na hlavním náměstí Přemysla Otakara. Věž byla uzavřena od 25.června, od kdy probíhaly práce.

12.7.2018

Nevěřil jsem, že chlapce zachrání, přiznal jeskyňář

Bylo mu asi tak jako chlapcům, které velká voda uvěznila v zatopeném jeskynním komplexu na severu Thajska, když se svíčkou a partou kluků za humny zalezli do podzemí a prolézali chodbičky Javoříčského krasu.

11.7.2018

Olomouc zažije festival dračích lodí

Třetí ročník festivalu dračích lodí Olomoucký drak se v sobotu 21. července uskuteční na řece Moravě.

11.7.2018

Apokalypsa místo turistického taháku! U pramene Odry zmizel les

VIDEO / FOTOGALERIE / Pramen Odry je vyhledávaným turistickým cílem Olomoucka, ke kterému po červené značce každoročně přicházely davy nejen v rámci populární cyklo - turistické akce "Bílý kámen". Přesněji byl. 

11.7.2018

Oblíbený kněz zahynul na dovolené po pádu do strže

Do smutku se v úterý 10. července zahalil Uherský Brod. Od rána se totiž městem začala šířit zpráva o tom, že tamní dlouholetý děkan Josef Pelc není mezi živými.

11.7.2018

Krásné vzpěračky se opět svlékly pro kalendář

FOTOGALERIE / První vznikl už před pěti lety. Julie Švecová, několikanásobná česká šampionka ve vzpírání z Vilémova u Litovle, opět představí kalendář s krásnými sportovkyněmi.

10.7.2018

Morava v Olomouci je skoro bez vody, kvůli bourání mostu

Tak málo vody v řece Moravě už dlouho nebylo. Úplná srážka hladiny řeky začíná tento týden a potrvá do třináctého srpna. Důvodem je zahájení demolice mostu v Komenského ulici.

10.7.2018

VIDEO: Mladík se koupal v kašně, vzal si k ní kus Terezské brány

Noční koupelí si v úterý ve dvě hodiny proložil cestu centrem Olomouce mladík, který si jako suvenýr vzal i dřevo z Terezské brány. 

10.7.2018

Zahrádkáři na jihu Olomouce se bouří. Jsme velkorysí, oponuje radnice

Velké emoce cloumají se zahrádkáři z osady Morava, když přijde řeč na jejich stěhování do nedaleké nové lokality Andělská.

9.7.2018

Zveme všechny nerozumné, nedospělé a nezodpovědné, hlásají organizátoři Letiště

Areál drahotušského letiště se již po páté stane dějištěm nezávislého festivalu Letiště. Místo tradičního srpnového termínu si tentokrát pořadatelé ranvej zamluvili už na polovinu července. Prý aby jim to pěkně vyšlo na pátek třináctého.

9.7.2018

Nové parkoviště u zoo? Pastvinu možná vystřídají auta a atrakce

Co nejméně aut a regulovanou dopravu si už několik let přejí obyvatelé Svatého Kopečka u Olomouce. Zpráva o novém parkovišti, které by mohlo vyrůst v blízkosti zoologické zahrady, je proto nadzvedla ze židle.

8.7.2018

Levandulový festival přilákal tisíce lidí

FOTOGALERIE / Davy lidí mířily ve sváteční dny do Bezděkova u Úsova.

7.7.2018

VIDEO: Desítky longboardistů sjíždí Ecce Homo. Podívejte se

Nahoru se vyvezou dodávkou a čeká je více než dva a půl kilometrový sjezd. Sraz příznivců longboardingu se koná tento víkend ve Šternberku už sedmým rokem. Část místní trati Ecce Homo od starého startu po křižovatku u Lipiny je vyhrazená jen pro ně. Auta, cyklisté a motorkáři zde mají od pátečního večera do nedělních 17 hodin zákaz.

7.7.2018

Displeje a závory na Sv. Kopečku mají zpoždění. Letos nebudou

Placené parkování a světelné tabule informující o volných kapacitách pro auta už v Samotiškách. To jsou novinky, které čekají na řidiče mířící na Svatý Kopeček u Olomouce.

7.7.2018

Na dovolenou si půjčilo 11 procent Čechů. Experti před úvěry na „zážitky“ varují

/INFOGRAFIKA PO KRAJÍCH/ Když už se lidé kvůli prázdninovému pobytu zadluží, tak nejčastěji do deseti tisíc.

6.7.2018

Víkend bude horký, pak se má krátce ochladit

FOTOGALERIE / Letní teploty slibují na víkend meteorologové v předpovědi pro Olomoucký kraj. Sobota by měla být slunečná, v neděli občas zaprší.

6.7.2018

Toveřské hody: kapely, dobroty z grilu i poníci

FOTOGALERIE / Makrely, steaky a další dobroty z grilu si za hudebního doprovodu mohli vychutnat návštěvníci čtvrtečních hodů v Tovéři u Olomouce.

6.7.2018

ČT točí další olomoucké detektivky. Parta od Nejsvětější Trojice se vrací

Detektivové od Nejsvětější Trojice v čele s Klárou Melíškovou, Stanislavem Majerem, Miroslavem Krobotem a Terezou Voříškovou se vrátí na televizní obrazovku s novými případy.

5.7.2018

OBRAZEM: Tisíce poutníků zaplnily Velehrad

Na padesát tisíc návštěvníků podle odhadů dorazilo na letošní cyrilometodějské oslavy na Velehradě. Dny lidí dobré vůle vyvrcholily čtvrteční Národní poutí a bohoslužbou před bazilikou, které se zúčastnilo na třicet tisíc věřících z celé ČR.

4.7.2018

Kam o prodlouženém víkendu? Na zábavné hrady, hody i neckiádu

Tipy na sváteční a víkendové akce.

4.7.2018

Lávka u Bristolu už je v provozu. Mostu zbývají poslední dny

Demolice mostu u Bristolu začne příští týden, chodci od středečního dopoledne mohou využívat lávku přes řeku Moravu a most se tím pádem již úplně uzavřel.

4.7.2018

Na záchranu chlapců v Thajsku nabídlo Česko výkonné pumpy z Lutína

Pomoci chlapcům uvězněným v zatopené jeskyni na severu Thajska by mohla výkonná čerpadla lutínské Sigmy. S nabídkou se obrátilo Česko prostřednictvím premiéra Andreje Babiše na thajské velvyslanectví.

4.7.2018

Na Poděbradech vysadili stovky úhořů

Žádný had, ale nejtajemnější ryba našich vod. Spatřit ji mohou zájemci o rekreaci na Poděbradech, kam olomoučtí rybáři v těchto dnech vysadili stovky malých úhořů říčních.

3.7.2018

Zmizelý Petřík se vrátil do Olomouce, prý vše vysvětlí

Zmizelý radní Miroslav Petřík je zpět v Olomouci a podle přátel je v pořádku.

3.7.2018

Ministr Staněk zůstane primátorem. Plat pošle na charitu

Primátor Olomouce a poslanec Antonín Staněk (ČSSD), který byl minulý týden jmenován ministrem kultury menšinové vlády ANO a ČSSD, bude v čele olomoucké samosprávy i nadále.

3.7.2018

U Drápala opravují koleje. Neodbočí tam auta, nejezdí tramvaje

S dopravními komplikacemi musejí počítat řidiči u Drápala, v křižovatce třídy Svobody a Havlíčkovy ulice.

3.7.2018

Do tří a domů! V Uničově zklidňují noční život

Dopřát více klidu a pořádku lidem v okolí nočních podniků má vyhláška, kterou v květnu schválili uničovští zastupitelé. Norma reguluje a sjednocuje provozní dobu barů a tančíren ve městě, přesněji ve vymezených lokalitách.

2.7.2018

V noci byla rekordní zima, místy i přízemní mrazíky

O zdraví byla noc na pondělí ve stanu. I když prázdniny začaly a kalendář ukazuje červenec, teploty nad ránem spadly pod historické minimum.

2.7.2018

Geroy na druhou! Extrémní závod přitvrdil a narostl. Podívejte se

VELKÁ FOTOGALERIE / Vloni rozpoutal extrémní překážkový závod v Přerově s názvem Geroy obrovskou vlnu zájmu a pozornosti. Ostnaté dráty, bahenní lázeň, na závěr svačinka v podobě červa, pamatujete?

2.7.2018

Zmatek u Globusu: řidič projížděl rondel v protisměru

Velmi horké chvíle zažívali v sobotu odpoledne řidiči na kruhovém objezdu u olomouckého Globusu, na výpadovce na Mohelnici. Starší šofér fabie, když vjížděl na rondel, odbočil vlevo do protisměru.

2.7.2018

Místo lávky u bazénu prostříhaný plot. Lidé chodí přes koleje, hrozí jim pokuty

Přes sociální sítě se snaží obyvatelé Olomouce přesvědčit činitele města o tom, že přechod přes vlakové koleje mezi ulicemi Václavkova a Na trati místo zbourané lávky je nutností.

30.6.2018

Prázdninové opravy: kde vás v kraji zabrzdí uzavírky

Škola skončila a rodiny s dětmi sedají do auta a vyrážejí za odpočinkem k vodě nebo do hor. Léto je přitom na silnicích nejrizikovější. Provoz ještě více houstne a na cestách se pohybují motorkáři a cyklisté.

30.6.2018

Chystá se demolice mostu u Bristolu. Jak bude probíhat?

FOTOGALERIE / Lávka přes řeku Moravu u Bristolu v Olomouci bude sloužit pěším zřejmě v druhé polovině příštího týdne.

29.6.2018

Prvňáčci vyprovodili deváťáky, prázdniny začaly

Letní prázdniny začaly, ve školách se včera rozdala vysvědčení. Na základní škole v Dubu nad Moravou se před jeho předáním sešly všechny třídy ve farních prostorech vedle školy ke slavnostnímu ukončení školního roku.

29.6.2018

Kam o víkendu? Na Jízdu králů i festival u Moravy

První prázdnonový víkend nabízí spoustu nevšedních akcí. Vyberte si a vyražte.

29.6.2018

Nový tobogan na olomouckém bazénu otevřel

Téměř devět metrů vysoká toboganová věž se v poslední den letošního školního roku otevřela návštěvníkům olomouckého plaveckého stadionu. Atrakce prošla rekonstrukcí za téměř pětadvacet milionů korun.

28.6.2018

Olomoucká ČSSD vybrala nového kandidáta na primátora

Lídrem kandidátky ČSSD v Olomouci bude v podzimních komunálních volbách Filip Žáček, náměstek primátora, právník a místopředseda olomoucké sociální demokracie.

28.6.2018

Na plavky to o víkendu nebude, pak se ale vrátí léto

FOTOGALERIE / První prázdninové dny budou v Olomouckém kraji ještě poměrně chladné, letní horka by se však měla vrátit do příštího víkendu.

AKTUALIZOVÁNO
28.6.2018

Radní Petřík se ukrýval v Rakousku, ve volbách s ním strana nepočítá

V Rakousku měla policie najít radního a bývalého ředitele olomouckých technických služeb Miroslava Petříka. 

28.6.2018

Autobus nevyjel, nejsou řidiči. Shání je i v Srbsku a na Ukrajině

Autobusoví dopravci v Olomouckém kraji se potýkají s nedostatkem řidičů. Lákat se je snaží bonusy i proplacením řidičského kurzu.

27.6.2018

Primátor Staněk je ministrem, olomoucká ČSSD mění lídra

Primátor Olomouce a poslanec Antonín Staněk (ČSSD) je od středy vládcem Nostického paláce - hlavní sídlo ministerstva kultury.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT