Algarrobo je vyhlášené prázdninové letovisko v regionu Valparaíso, kam každoročně zavítají desetitisíce lidí. Láká hlavně na svoji dlouhou písečnou pláž lemující pobřeží Tichého oceánu. Kromě velkého množství restaurací, barů a domů v typicky německém stylu tu ovšem lze najít i jeden opravdový unikát - druhý největší bazén na světě.

Dokončen byl v roku 2006, přičemž v té době byl dokonce vůbec největším bazénem světa, zapsaným v Guinnessově knize rekordů.

Obří písečná duna Rubjerg Knude vytváří na samotném severu Dánska dojem mnohakilometrové pouště
Poušť na severu Dánska. K dokonalé iluzi pomáhá obří písečná duna

Bazén je součástí soukromého resortu San Alfonso del Mar a je opravdu nepřehlédnutelný. Jeho délka je 1013 metrů a zabírá plochu až osm hektarů. V nejhlubším místě jeho hloubka dosahuje tři a půl metru a vejde se do něj až 250 milionů litrů vody. Vybudování přišlo přibližně na tři a půl milionu dolarů (téměř 86 milionů korun).

 Kromě velkého množství restaurací, barů a domů v typicky německém stylu tu najdete i 2. největší bazén na světě Kromě velkého množství restaurací, barů a domů v typicky německém stylu tu najdete i 2. největší bazén na světěZdroj: se svolením Lukáše Šmogroviče

V tomto bazénu si zájemci mohou vyzkoušet snad každý vodní sport. Od potápění či jízdy na kajaku až po windsurfing nebo jízdu na plachetnici.

Revoluční metoda 

Nabízí se otázka, proč stavět tak velký bazén v těsné blízkosti Tichého oceánu? Jedním z hlavních důvodů byla podpora rozvoje turistického ruchu v zemi. Autorem nádrže je chilský vědec a developer Fernando Fischmann.

Vyvinul revoluční metodu, díky které se voda čerpá přímo z oceánu, poté se filtruje a vtéká do bazénu, a to za minimum peněz. Teplota vody v bazénu je 26 stupňů, tedy o devět stupňů více, než je průměrná teplota vody v oceánu.