U zrodu Senior klubu stál místní občan Boleslav Vaca, který později pomáhal s jeho založením také v okolních obcích. „Dnes už jsou v každé vesnici, ale my jsme byli jedni z prvních a tak jsme tehdy ostatním předávali zkušenosti. Od samého začátku se scházíme jednou týdně, jinde mívají pravidelná setkání jen jednou do měsíce. U nás je to ale tradice a nikdo z ní nechce slevit. Pro mě a kolegy je pak ale poměrně náročné vymýšlet program na každý týden,“ poznamenala s úsměvem předsedkyně Miroslava Davidová.

Pravidelná setkání probíhají po celý rok, ten mívají senioři „nabitý“ různými akcemi. Na podzim slaví Den seniorů. Během adventu se účastní jarmarku, kde každoročně organizují takzvanou Babiččinu cukrárnu.

„Napečeme s děvčaty spousty zákusků, moučníků a cukroví a na jarmarku je prodáváme. Z toho, co vyděláme, pak klub funguje v dalších měsících. Pořádáme také Silvestra nebo Ples seniorů v místní Záložně. Připravíme program, nacvičíme taneční vystoupení, napečeme koláčky a nechybí ani bohatá tombola. Na ples chodí i ´mládež´ okolo pětapadesáti let. Ještě nejsou členy klubu, ale našich akcí se účastní rádi,“ popsala aktivní seniorka.

Senior klubu v Příkazích „šéfuje“ Miroslava Davidová už od roku 2005. V současné době se tam schází okolo pěti desítek členů a není jednoduché připravit program, který by bavil každého z nich. Oblíbené jsou například přednášky se zdravotnickou tematikou, besedy s cestovateli nebo exkurze do různých firem a podniků v regionu.

„Máme také cvičení seniorek, kde nacvičujeme různá vystoupení na seniorské přehlídky a soutěže v okolních vesnicích. O prázdninách vyrážíme na cyklovýlety, vycházky po okolí nebo pořádáme zájezdy na zajímavá místa. Spolupracujeme s obcí, zajišťujeme pravidelný úklid místní kapličky. Každoročně posíláme příspěvek nadaci profesora Vejdovského. Uspořádali jsme sbírku na nemocnici v Himalájích, přispěli jsme naší škole na nákup keramické pece a přispíváme na oslavy Dne dětí v Příkazích,“ vyjmenovala Miroslava Davidová.

Kvůli koronaviru se senioři nemohou už dlouhou dobu scházet v klubu a popovídat si u šálku kávy nebo čaje. Také všechny plánované hromadné akce musely být kvůli vládním nařízením zrušené.

„Těžké období jsme zvládli. Teď už jsou mnozí z nás naočkovaní a tak se opět těšíme se na společná setkání a výlety. Už vyhlížíme rozvolnění, určitě pak zajedeme do olomoucké zoologické zahrady nebo na výlet po olomouckých památkách,“ plánuje předsedkyně senior klubu.