Josef Ondrýsek byl obžalován z usmrcení z nedbalosti a z ohrožení pod vlivem návykové látky, hrozilo mu až deset let vězení.

Soud stihl vynést rozsudek během jediného dne, pátku desátého srpna. Žalobce i obhájce si podle informací ČTK nechaly lhůtu pro případné odvolání.

"Soud uložil trest odnětí svobody 6,5 let nepodmíněně, vyslovil zároveň zákaz činnosti na deset let a uložil také náhradu nemajetkové újmy pozůstalým. Obě strany si ponechaly lhůtu," řekl ČTK soudce Petr Bednář.

Soud jednání zvládl za jeden den.

"Obžalovaný si nechal vypracovat svůj znalecký posudek, který však soud nepřesvědčil. Nebylo tak třeba dělat revizní znalecký posudek a bylo tak možné rozhodnout v jednom hlavním líčení," doplnil soudce.

Obžalovaný je už od nehody ve vazbě, jelikož už v minulosti s ním bylo vedeno správní řízení kvůli jízdě pod vlivem alkoholu a panovaly obavy, že by mohl uprchnout, nebo se skrývat.

Tragická nehoda

K tragickému nárazu došlo 29. března na silnici z Nových Sadů do Holice v Olomouci.

Ondrýsek měl během jízdy směrem na Holici v křižovatce narazit do jednoho z vozů, které odbočovaly a dávaly přednost protijedoucí felicii.

Náraz jedno ze stojících aut odhodil do protisměru.

Řidička felicie ve snaze se náhlé překážce vyhnout dostala smyk, vyjela mimo vozovku a zhruba po šedesáti metrech od křižovatky narazila postupně do dvou stromů.

V autě vezla celkem tři děti, dvě z nich na místě zemřely. Řidička, třetí dítě a Ondrýsek skončili se zraněními v nemocnici.

Autor: Lukáš Blokša