Celý incident se podle její výpovědi stal v polovině loňského března. Na večírku se pohádala s kolegy, kteří ji nařkli z dřívější prostituce, a pak utekla do jedné z kanceláří. Grofek tam měl za ní přijít a povalit ji na pohovku s úmyslem donutit ji k pohlavnímu styku.

To ale od začátku policista popíral a bránil se, že ji přišel jen uklidnit. Šindelářová pak tvrdila, že ji osahával a strhl z ní kalhoty. Útoku se prý nakonec ubránila.

„Vypracovaný znalecký posudek, se zabýval pohmožděninami na nohou, které měli při napadení vzniknout. Ty ale podle posudku nemohly způsobit okolnosti uváděné ve výpovědi poškozené. Jejich stáří navíc přesně neodpovídá době napadení,“ uvedla soudkyně Okresního soudu v Olomouci Šárka Haltufová.

Před soudem v úterý vypovídal také současný přítel policistky, kterému se o celé věci svěřila až po několika dnech.

„Všiml jsem si, že má na nohou modřiny a chtěl jsem vědět, kde k nim přišla. Po poradě s kolegou kriminalistou, jsme pak podali oznámení na inspekci ministerstva vnitra,“ uvedl u soudu přítel policistky Jiří Špička.

Celým případem se soud zabýval déle než rok, při úterním hlavním přelíčení navíc nechala soudkyně pustit záznam rekonstrukce činu. K němu se pak přímo vyjadřoval lékařský soudní znalec, který potvrdil, že tímto způsobem pohmožděniny nemohly vzniknout.

„Vina musí být prokázána jednoznačně a za použití všech dostupných důkazů. Po jejich zhodnocení má soud závažné pochybnosti, že k pokusu vůbec nedošlo. Poškozená nevyužila několik možností si přivolat pomoc, pokud by to situace vyžadovala. Navíc se nechala obžalovaným večer odvézt domů,“ řekla Haltufová.

Státní zástupce Lev Novák, který navrhoval pro Grofka dva roky vězení, si pro případné odvolání ponechal lhůtu na rozmyšlenou.

Vedení olomoucké policie již po vznesení obvinění uvažovalo o propuštění policisty ze služby, nakonec jej dočasně postavili mimo službu. Grofek se ale proti rozhodnutí odvolal a vrátil se do služby.

Policistka, která jej z pokusu o znásilnění obvinila, z oddělení na vlastní žádost odešla již v polovině loňského roku.