Muž poškodil výherní automat

Olomouc – Dotykový displej výherního automatu poškodil jednačtyřicetiletý muž ze Slovenska v herně v ulici Jeremenkova v Olomouci. V sobotu kolem 22 hodiny do něj dvakrát udeřil pěstí a displej následně zůstal mimo provoz. Způsobil škodu ve výši patnáct tisíc korun a nyní mu hrozí až jeden rok ve vězení.

Policie dělala bezpečnostní kontroly

Šternberk, Moravský Beroun – Na bezpečnost na silnicích dohlíželi o uplynulém víkendu policisté ze Šternberka a Moravského Berouna. Během konání závodu do vrchu Ecce Homo zkontrolovali dvaašedesát řidičů. Zjistili jednoho řidiče pod vlivem návykové látky a dvěma řidičům uložili blokovou pokutu za přestupek v dopravě. Hlídky pak také na místě řešili drobné incidenty při rušení nočního klidu nebo neukázněné chování diváků. 

Zloděj ukrad část pokladny

Olomouc – Kovovou zásuvku s penězi ukradl někdy v době od soboty do nedělního rána zloděj z prodejny na ulici Čajkovského v Olomouci. Neznámý pachatel nejprve poškodil vstupní dveře, vniknul do prodejny a poté vzal zásuvku s finanční hotovostí. Škoda poškozením dveří je vyčíslena na padesát tisíc korun, krádeži pak na dalších dvadvacet tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchaní přečinů krádež a poškození cizí věci. Zloději hrozí v případě jeho dopadení a odsouzení trest odnětí svobody v rozmezí od jednoho roku do pěti let. 

Odnesl si elekrokolo

Olomouc – Elektrokolo, které bylo uzamčené lankovým zámkem ke stojanu na kola, ukrad v sobotu před polednem neznámý pachatel u obchodního domu v ulici Pasteurova v Olomouci. Hodnota elekrokola byla dvacet tisíc korun a zloději za krádež hrozí až dva roky ve vězení.