Celých pět dní se ale obešlo bez větších incidentů, zloději si o svátečním víkendu zřejmě vzali volno a muži zákona tak naštěstí museli řešit pouze mnohdy komplikovanou dopravní situaci a problémy s parkováním.

„Ty byly tradičně nejčastější u hřbitova v Neředíně. Nejvíce lidí se totiž na hřbitov vydalo ve středu, kdy byl státní svátek, a také v sobotu. Strážníci proto museli odklánět dopravu na Okružní ulici. Vloupání do vozidel, kapesní krádeže, nebo dokonce krádeže výzdoby z hrobů jsme naštěstí v letošním roce nezaznamenali,“ uvedla mluvčí olomouckých strážníků Lenka Prošková.

S vykradenými vozidly se o víkendu nesetkali na Olomoucku ani státní policisté. „Měli jsme hlášena pouze dvě vloupání do vozidel, ale ta se netýkala hřbitovů,“ sdělila mluvčí olomoucké policie Marta Vlachová.

Policejní dozor měl o víkendu nejen hřbitov v Neředíně, ale také na Svatém Kopečku, v Nedvězí, v ulicích Dolní Novosadská, Lipenská, Keplerova a ve Chválkovicích či Černovíře.

„Chtěla bych moc poděkovat nejen strážníkům, kteří odvedli dobrou práci, ale také řidičům za jejich trpělivost a ohleduplnost,“ řekla Prošková.