„Následně zvonili po nájemnících s nabídkou opravy deštníků. Muži sebou měli jmenný seznam zákazníků a tvrdili, že shání jednoho z obyvatel domu,“ uvedl olomoucký policista Petr Čunderle.

Podle nájemníků byli oba muži velice neodbytní.

Podobný případ se stal v přibližně stejnou dobu na sousední Ladově ulici. Tam byli oba podvodníci, kteří tentokrát nabízeli broušení nožů a nůžek, úspěšní a ženě ukradli sedm a půl tisíce korun.

Podle svědků je mladšímu z dvojice přibližně třicet let, má světlejší pleť, štíhlou postavu, tmavší krátce střižené vlasy, tmavé kalhoty a tmavý svetr bez límce.

Druhý muž má snědou pleť a je mu přibližně pětapadesát let. Je plnoštíhlé postavy a má prošedivělé, krátce střižené vlasy. Nosí světlé kalhoty a tmavší lehkou bundu.

„Máme podezření, že jde o stejné pachatele. Upozorňujeme občany, aby dbali zvýšené opatrnosti při jednání s cizími lidmi a nepouštěli je do svých bytů,“ sdělil Čunderle.

„Dále prosíme případné svědky, kteří nám mohou pomoci při zjištění totožnosti obou mužů, aby se obrátili na kteroukoliv policejní služebnu, a nebo volali 158,“ dodal Čunderle.