Muže policisté v těchto dnech obvinili z vloupání, krádeží a výtržnosti. Soud jej teď může poslat až na dva roky do vězení.

Dvacetiletý muž z Olomoucka již byl letos stíhán pro majetkovou trestnou činnost. Tentokrát jej kriminalisté podezírají také z krádeže nápojů v Lutíně, vloupání do olomouckého baru a vandalismu.

„Společně s dalším mužem vnikli koncem února v Lutíně do chladícího boxu v objektu soukromé firmy a sebrali z něj různé nápoje v hodnotě přes pět tisíc korun. Počátkem dubna se pak mladík měl vloupat do baru v Riegrově ulici v Olomouci,“ informovala mluvčí olomoucké policie Jitka Dolejšová.

Po tomto vloupání z baru zmizel kávovar, televize a tři hliníkové sudy. Policistům se pak podařilo při vyšetřování zjistit, že v lednu tohoto roku obviněný rozbil čtyři skleněné výplně na tramvajové zastávce před budovou Okresního soudu v Olomouci.

„Tyto skutečnosti kriminalisté odhalili nejen na základě postupně získaných poznatků, ale také díky daktyloskopickým stopám, které muž zanechal na místě činu. Souhrnná výše způsobené škody byla majiteli vyčíslena na téměř 70 tisíc korun,“ doplnila policejní mluvčí.