Zaparkované auto vadilo blokovému čištění

Olomouc – Auto stojící v místě, kde se měla čistit silnice, řešili v úterý 24. května strážníci Městské policie v Olomouci. Auto totiž stálo v zákazu zastavení na třídě Kosmonautů v místě, kde mělo probíhat blokové čištění. Petr Čunderle, mluvčí Městské policie Olomouc uvedl, že takto určená místa jsou s dostatečným časovým předstihem, nejméně sedm dnů předem, opatřena přenosným dopravním značením B28 – Zákaz zastavení s dodatkovou tabulkou, kde je vyznačen termín blokového čištění.

„Pokud se v daný den v místě nachází vozidlo, strážníci umístí na vozidlo Výzvu pro nepřítomného pachatele dopravního přestupku, popřípadě umístí na vozidlo technické zařízení k zabránění odjezdu vozidla – takzvanou botičku," vysvětlil mluvčí a doplnil: „Apelujeme tímto na řidiče, aby svá vozidla v termínu blokového čištění přeparkovali a předešli tak zbytečným komplikacím." 

Zloděj si z chaty odnesl láhve piva i křovinořez

Hlubočky – Přepravka s patnácti půllitrovými láhvemi piva, křovinořez a strunová sekačka zmizela z pozemku u chaty na Hrubé Vodě, místní částí Hluboček na Olomoucku. „Oznámení o krádeži jsme přijali v úterý odpoledne. Hodnota odcizených věcí je vyčíslena na 1 250 korun," sdělila krajská policejní mluvčí Marie Štrbáková. 

Muž řídil i přes zákaz

Uničov – Bez řidičského oprávnění řídil muž automobil, teď mu za maření úředního rozhodnutí hrozí vězení.

„V úterý jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, ze kterého je podezřelý sedmadvacetiletý muž z Olomoucka," uvedla krajská policejní mluvčí Marie Štrbáková. Dne Vysvětlila, že v úterý 24. května krátce po poledni zastavila hlídka odvodního oddělení Uničov na ulici Dukelská v Uničově vozidlo značky Audi, které řídil muž bez řidičského oprávnění.

„Následným šetřením policisté zjistili, že řidiči byl již vysloven rozhodnutím Městského úřadu Šumperk zákaz řízení všech motorových vozidel a to až do 13. března 2017. Za maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání mu nyní hrozí až tři roky za mřížemi," dodala Marie Štrbáková. 

Vandal poškodil auto

Olomouc – Škodu za téměř osmadvacet tisíc korun způsobil vandal, který poškodil osobná auto značky Volvo. Podle policie se incident stal někdy v době od 15. do 21. května na ulici Praskova v Olomouci.

„Neznámý pachatel na vozidle vyvrátil zpětná zrcátka, čímž následně poškodil také natáčecí systém. Dalším šetřením policisté zjistili, že pachatel dosud nezjištěným předmětem vytvořil prasklinu na střešním okně vozidla. Předběžná škoda byla vyčíslena na téměř 28 tisíc korun," sdělila krajská policejní mluvčí Marie Štrbáková a doplnila, že policisté se případem zabývají a po pachateli pátrají. Vandalovi hrozí v případě dopadení a odsouzení až jeden rok za mřížemi.