„Obsluha baru za ním přišla, aby ho upozornila na to, že má z hlavy pokrývku sundat. Muž na to reagoval tím, že zpod bundy vytáhl krátkou střelnou zbraň, namířil ji na obsluhu a se slovy „Dej sem prachy“ požadoval vydání peněz,“ popsala situace policejní mluvčí Irena Urbánková.

Poté se k němu žena otočila zády a šla ke kanceláři, kde za sebou stačila zamknout.

„Pachatel přišel ke dveřím, zacloumal klikou a poté se vrátil zpátky k hracím automatům, kde u jednoho z nich seděl muž. Na něj také namířil zbraň a se slovy „Dej sem peněženku a mobil“ požadoval vydání těchto věcí,“ doplnila Irena Urbánková.

Čtěte také: Vážná nehoda na tahu Olomouc - Přerov, čtyři zranění

Když mu muž řekl, že nic nemá, pachatel z herny odešel. Ke škodě na majetku ani ke zranění nedošlo.

Olomoučtí kriminalisté se nyní obrací na veřejnost s žádostí o pomoc při pátrání po tomto pachateli, který je podezřelý ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže.

Podle popisu se mělo jednat o muže ve věku kolem 30 let, vysokého kolem 175 cm.

Čtěte také: Arriva bude jezdit z Olomouce do Nitry každý den

Přepadení herny | Video: PČR

V obličeji byl maskovaný pravděpodobně nalepeným černým plnovousem, na hlavě měl mít paruku a na ní helmu nebo kšiltovku světle zelené nebo šedé barvy. Na sobě měl tmavou bundu se dvěma červenými svislými pruhy na přední straně. Mluvil česky, bez přízvuku. V ruce držel krátkou střelnou zbraň.

„Pokud by někdo z občanů muže z kamerového záznamu nebo fotografií poznal, nebo by disponoval informacemi, které by vedly ke zjištěné jeho totožnosti a objasnění případu, ať neprodleně kontaktuje olomoucké kriminalisty buď osobně, nebo telefonicky, případně kdykoliv prostřednictvím bezplatné telefonní linky 158,“ dodala Irena Urbánková. 

Čtěte také: Hrad Bouzov zůstává státu, řád s odvoláním neuspěl