Mladík kradl po celém městě minimálně od dubna do poloviny srpna letošního roku a ke všem skutkům, ze kterých ho policisté obvinili, se zatím přiznal.

Kromě mnoha krádeží je muž je navíc podezřelý z toho, že v polovině srpna při jízdě na kole starší ženu, která šla po chodníku. Z ramene jí strhl kabelku s doklady, peněženkou a klíči.

Na svědomí má ale i krádeže kol, motocyklu nebo snowboardového vybavení ze sklepa domu.

„Je také podezřelý z toho, že v polovině června vnikl násilím do garáže v olomoucké ulici Vrchlického, odkud odcizil motocykl v hodnotě dvanácti tisíc korun. Tento motocykl se kriminalistům podařilo zajistit,“ sdělila olomoucká policejní mluvčí Jitka Dolejšová.

Během vyšetřování vyšlo najevo, že má mladík na svědomí také vloupání do budovy Sokolu ve Chválkovicích, odkud odcizil hudební aparaturu, cukrovinky, alkohol.

„Věci odvezl na stavebním kolečku, které vzal ze zahrady sousedního domu,“ sdělila policistka.

„Mladíka se kriminalistům podařilo zadržet na základě zajištěných stop a postupným získáváním operativních poznatků,“ uvedla Dolejšová.

Policisté čekali na vhodný okamžik

Podle ní bylo třeba jen počkat na vhodný okamžik, aby zloděje zadrželi. Ten nadešel minulý týden, kdy jej zatkli na ulici.

Kriminalisté zahájili proti mnohonásobnému zloději stíhání pro trestné činy krádež vloupáním, krádež, porušování domovní svobody a neoprávněné užívání cizí věci.

„Trestní stíhání je vedeno na svobodě a kriminalisté nevylučují, že obviněný mladík má na svědomí i další trestnou činnost. Prokázání dalších skutků je předmětem vyšetřování,“ uvedla mluvčí.

Mladíkovi nyní hrozí až tři roky vězení.