Ve vazbě ve čtvrtek skončil devětadvacetiletý muž, který kšeftoval s drogami.

Policisté prohledali v pondělí jeho rodinný dům a odhalili drogové doupě.

„Kriminalisté zajistili několik set gramů sušené rostlinné hmoty, nezjištěné množství pervitinu, kokainu a hašiše. Zajištěné věci budou zaslány na odborné pracoviště k provedení expertiz," sdělila podrobné informace Irena Urbánková, mluvčí policie.

Od roku 2014 prodával nebo daroval drogy svým známým napříč Olomouckem. Jeho klientům bylo zhruba od 24 do 37 let.

Část své produkce spotřeboval dealer sám. Jak k drogám vlastně přišel, prozradit policistům nechtěl, jinak se ovšem doznal. Může jít do vězení od dvou do deseti let.

Kriminalisté si v pondělí připsali ještě jeden úspěšný zásah v boji proti drogové problematice.

Na Olomoucku odchytili auto, v němž jela se slušnou zásobou pravděpodobně sušeného konopí třiatřicetiletá žena coby spolujezdkyně.

„Ve vnitřních prostorách vozu byl box s několika desítkami gramů sušené rostlinné hmoty," řekla mluvčí.

Kromě toho měla dealerka už v minulosti opletačky se zákonem. Soud v Praze jí vydal příkaz k nástupu do věznice. Prozatím je v olomoucké vazbě. Za převoz drogy riskuje roční nepodmíněný trest.

Pokud jde o pervitin, je českou specialitou, v jeho závěsu je právě marihuana. Pervitin ročně tvoří 50 procent zadržených drog, marihuana ztrácí pouhých deset procent. Právě tyto omamné látky se z Česka také nejvíce vyváží. Nejčilejší je drogový trh v Praze, Karlovarském či Ústeckém kraji.