Žena kradla v drogerie DM Market na zábřežském náměstí Osvobození dokonce několikrát.

„Vedoucí prodejny zjistila krádeže řasenek Max Factor ve dnech 12. a 22. února a 15. března, po kontrole záznamů z kamer trestný čin oznámila na zábřežském policejním oddělení. Ze záznamu je zřejmé, že mladá žena řasenky bere z regálu a schovává je do vnitřní kapsy bundy, celkem se jednalo o třicet kusů,“ sdělil mluvčí šumperské policie Miloslav Svatoň.

Kamerové záznamy jsou velmi kvalitní, policisté nyní žádají při hledání pachatelky o spolupráci veřejnost.

„Policie České republiky žádá občany, pokud poznali ženu na fotografiích nebo mají jakékoli informace vedoucí k objasnění krádeže o kontaktování policistů obvodního oddělení Zábřeh na telefonu 974/779 741. Poznatky mohou sdělit také na operačním středisku šumperské policie na telefonní lince 974/779 102 nebo na bezplatné lince 158,“ vyzval mluvčí policie.

Své štěstí ve stejné drogerii v Zábřehu zkoušel 22. března také jednadvacetiletý muž z Olomouce, také se snažil odnést řasenky a make-up.

Zboží v hodnotě za více než pět tisíc korun si naskládal pod oděv a snažil se projít přes pokladnu. Tam ale mladého muže zadržel pracovník bezpečnostní agentury a nenechavec tak skončil na policii.