Podle jejich slov za poslední tři měsíce počet konfliktů výrazně vzrostl a je jich už dokonce více než krádeží. Obětí agresivního útoku se stala tento týden v Přerově také 40letá žena, kterou napadl v bytě její 38letý druh.

„Případ se stal v úterý kolem půlnoci. Partneři se pohádali a žena dala svému druhovi facku. Její přítel na to ale zareagoval úderem, uchopil ji za ruce a odhodil na postel,“ popsala přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková. Podle jejích slov utrpěla žena vážné poranění krční páteře a musela být převezena do olomoucké fakultní nemocnice.

„Vyloučeny nejsou ani další zdravotní komplikace a doba léčení se odhaduje na jeden rok,“ doplnila Sedláčková. Osmatřicetiletý muž je nyní podle mluvčí podezřelý z trestného činu ublížení na zdraví a hrozí mu odnětí svobody od jednoho roku do pěti let.

Podle Sedláčkové v posledních měsících vzrostl počet násilných trestných činů. „Je více fyzických útoků mezi partnery, zvýšil se také počet napadení v barech a restauracích, či výtržností přímo na ulicích. Policisté řeší jeden až tři takové případy denně,“ shrnula mluvčí.

Zatímco ještě donedávna policisty nejvíce zaměstnávaly krádeže, nyní jasně dominují násilné útoky. Agresivita má přitom několik podob – od verbálních útoků a výhrůžky zabitím, přes údery pěstí a kopance až po napadení s nožem v ruce. Svou roli hraje přitom často i alkohol nebo vliv omamných prostředků.

„Agresoři často končí na záchytce – jako třeba v případě, který se stal tento týden v úterý. Šestadvacetiletý muž vykopl dveře od bytu své manželky. Ženu udeřil pěstí do obličeje a způsobil jí zranění, která si vyžádají až týdenní léčbu. Policisté muži naměřili tři promile alkoholu a skončil na záchytce,“ uzavřela mluvčí.