Žena sice hned po svém činu zavolala záchranku, sedmatřicetiletý muž ale na místě zemřel.

„Pachatelka byla zadržena zábřežskými policisty a později byla obviněna z trestného činu vraždy. Ženě hrozí trest odnětí svobody až na osmnáct let,“ uvedl mluvčí olomouckého krajského ředitelství Michal Pižurin.

Podle obyvatel, kteří oba aktéry tragédie znali, se jednalo velmi problémovou rodinu. Žena žila v městském bytě se svou pětiletou dcerou a o dva roky starším synem.

Její současný druh, který se často pohyboval v okruhu bezdomovců, za ní začal nejdříve docházet a později u ženy pravidelně přespával. Hádky a hluk se z bytu ozývaly často, nájemníci domu na pár podali již několik stížností.

Oba pili jako duhy

Místní se domnívají, že velkou roli v tragickém případu sehrál alkohol.

„Pili oba, ta žena často nechávala děti samotné, zamkla je doma a šla do hospody. Děti pak křičely a bouchaly na dveře, chtěly za mámou. Když pak přišla, nadávala jim a asi je i bila. Není to tak dlouho, když tu ženu zase musel domovník shánět v hospodě, protože zase nechala děti zamčené v bytě. Jejího druha jsem střízlivého viděl snad jen jednou, nebylo nic výjimečného, když ho nechtěla pustit do bytu a on spal na chodbě. O tom neštěstí ale nic nevíme, až ráno jsme si všimli, že je tu plno policistů,“ řekl muž, který bydlí v domě, kde se vražda odehrála.

Žena si již vyslechla obvinění z vraždy a policisté dali podnět k uvalení vazby. Zatím není zřejmé, zda hrůznému činu, který se stal kolem druhé hodiny ranní, přihlížely děti. Ty se nyní údajně nacházejí u svého otce.

„Možná se tam budou mít lépe,“ konstatovala další obyvatelka domu.

Letos se na Šumpersku jedná již o druhou vraždu. Na konci ledna násilnou smrtí zemřel bezdomovec u šumperského Kauflandu, kterého vrah brutálně ubil. Pachatele policie nevypátrala.