Při domovní prohlídce policie navíc u pachatele objevila věci z nedávno vyloupené prodejny.

„Muž v době od ledna 2010 vyráběl pervitin v bytě svých rodičů, ubytovně nedaleko Šumperka a desítkách dalších míst. Pervitin měl pro vlastní potřebu, další část produkce prodával. Cena drogy se pohybovala kolem tisíce korun za gram, k výrobě používal lék Sudafen, který si obstarával v Polsku,“ sdělil mluvčí šumperské policie Josef Bednařík.

Při domovních prohlídkách policisté zajistili varnu i 20 gramů pervitinu, kriminalisté ale také narazili na kradené věci.

„Policie zajistila větší množství značkových sportovních oděvů v hodnotě 50 tisíc korun, které byly odcizeny ze skladu prodejny SAM na šumperské Hlavní třídě několik hodin před domovní prohlídkou. Zda se zadržený muž na vloupání podílel je nyní předmětem šetření,“ dodal mluvčí policie.

Muži, kterému v okruhu šumperských narkomanů přezdívali „Rychlík,“ nehrozí pouze obvinění z výroby a distribuce drog, ale také z obecného ohrožení. Loni na Silvestra totiž způsobil výbuch v bytovce v Alšově ulici. Na olejovém radiátoru sušil podomácky vyrobenou třaskavinu, kterou patrně chtěl použít jako zábavnou pyrotechniku. Jenže látka na topení explodovala, jen zázrakem se nikdo z dvanácti rodin bydlících v domě nezranil. Byt tehdy výbuch zcela zdevastoval.

Jednatřicetiletého muže policisté sledovali delší dobu. V minulosti byla pachatel souzen pro majetkové delikty, na pervitinu je závislý deset let. Narkoman je nyní ve vazební věznici.