Policisté se zabývají kauzou internetového šíření informací o zaměstnancích základní školy Dr. E. Beneše v Šumperku.

Facebookové stránky, kde se prý velmi choulostivý obsah nacházel, jsou nyní již zablokovány.

„Mohu pouze potvrdit, že se případem zabýváme, ale nic bližšího nebudeme zveřejňovat," uvedl krajský mluvčí policie Josef Bednařík.

O mnoho sdílnější nebyl ani ředitel školy Milan Tichý, který podal trestní oznámení na neznámého pachatele hned, jak se o internetových stránkách dozvěděl.

„Byly na nich zveřejněny osobní údaje našich zaměstnanců. Rozhodně ale tato iniciativa nevznikla na půdě školy, na školních počítačích mají žáci přístup na facebook zablokovaný," řekl Milan Tichý.

Zatím vše nasvědčuje tomu, že se jednalo o takzvané „přiznání," což je velký fenomén sociálních sítí.

Šířit se začal mezi studenty univerzit, potom lavinově i mezi žáky středních a základních škol.

Pointa „přiznání" spočívá v tom, že studenti anonymně píší své zážitky, postřehy i trapasy ze školního prostředí. Podmínkou je, aby byly pokud možno vtipné a originální.

Oficiální facebookové stránky věnované přiznáním mají své administrátory, kteří rozhodují o tom, zda příspěvek zveřejní.

V případě šumperské první základní školy se zřejmě jednalo o zábavu žáků školy, kterou podle všeho nikdo necenzuroval, řada příspěvků byla totiž údajně silně vulgární.

Svá přiznání ale také píší třeba studenti šumperského gymnázia, své zážitky ovšem popisují relativně slušné.

„Kradu Pálkové z kabinetu hašlerky," přiznal se anonymně gymnazista.

„V prváku jsme na lyžáku načurali do lahvičky od voňavky, kterou jsme uschovali a ve čtvrťáku při posledním zvonění jí věnovali naší nástupnické třídě. Prej ji hned po sobě vystříkali v šatně," napsal autor dalšího příspěvku.