Za přípravu obecného ohrožení oběma hrozilo 8 až 15 let vězení, pro nedostatek důkazů se jim však vinu prokázat nepodařilo. Státní zástupkyně si ponechala lhůtu na odvolání.

„Podezření, že se Chaito s Králem na činu podíleli, nadále přetrvává. Soud ovšem vychází pouze z procesních důkazů, a podle nich nebylo dostatečně prokázáno, že se stal skutek, pro který jsou obžalovaní stíháni,“ řekl předseda senátu Aleš Vašků.

Za jedním z největších požárů posledních let mohly stát rodinné spory. Plán měl podle žalobce vymyslet Mohamad Chaito. Z firmy svého strýce Talala Hallaka v roce 2013 odešel, aby se osamostatnil. Dle výpovědi některých svědků se mu však v podnikání nedařilo, a tak se měl tímto způsobem mstít. Firma jeho strýce totiž patří mezi největší tuzemské společnosti obchodující s levným oblečením.

Chaito měl také nabídnout sto tisíc korun bývalému zaměstnanci textilky Radimu Královi, který v minulosti dostal výpověď kvůli alkoholu. Jeho úkolem dle obžaloby bylo vniknout do areálu, nafotit bezpečnostní systém firmy a schovat uvnitř speciálně upravený kanystr s naftou, který společně zakoupili na benzínce.

Požár byl nejprve přisouzen vadné elektroinstalaci. Vyšetřovatelé pomocí expertiz zjistili, že oheň vznikl úmyslně.

Před soudem později stanuli Mohamad Chaito a Radim Král, samotné založení požáru se jim dokázat nepodařilo. Stejně jako nyní i jeho přípravu, kterou měli v červnu před třemi lety plánovat na různých místech Olomouce.

Plameny zachvátily sklad, třídírnu textilu a kanceláře v olomoucké ulici Matěje z Janova v noci z 24. na 25. června 2016. Požár na ploše zhruba dva tisíce metrů čtverečních likvidovalo dvanáct jednotek hasičů z Olomouckého a Moravskoslezského kraje.