Případem se již v srpnu zabýval olomoucký krajský soud, který jej odsoudil za pokus o vraždu. Soudní senát v čele se soudcem Liborem Josou však nově rozhodl o překvalifikování. Agresora tak odsoudil „pouze“ za trestný čin ublížení na zdraví.

„Měl byste si však uvědomit, že toto je poslední varování, pokud opravdu nechcete skončit jako vrah,“ řekl soudce obžalovanému, který byl již v minulosti dvanáctkrát soudně trestán, z toho osmkrát za násilnou trestnou činnost.

Jak uvedl obžalovaný před soudem prvního stupně, silvestrovskému konfliktu podle něj předcházela hádka. Důvodem prý mohla být žena, se kterou oba sokové udržovali milenecký poměr.

Obžalovaný pak na muže zaútočil, pěstmi jej tloukl do obličeje a když ten upadl, dupal mu bosou nohou po obličeji. Poškozený utrpěl mnohačetná vážná zranění, která si vyžádala dlouhodobou hospitalizaci a podle lékařů nelze vyloučit ani to, že se bude po zbytek života potýkat s trvalými následky.

Zbitého muže nechal obžalovaný ležet na podlaze a sanitku mu zavolal až po více než hodině.

„Je jednoznačné, že jej napadl velice brutálně. I kdyby mu nedupal po obličeji, bylo zřejmé, že poškozený utrpěl natolik závažné následky, že by mohly vést k jeho smrti. Bylo to jednoznačně zřejmé i obžalovanému, přestože byl v té době pod vlivem alkoholu,“ konstatoval soudce Josa.