Pět let se navíc nepodívá do Olomouce, soudní senát v čele s Vladimírem Hendrychem totiž rozhodl o zákazu pobytu ve městě.

Muž se provinil tím, že od února do března loňského roku vyloupil pět olomouckých bytů. Několik majitelek surově napadl, jedna z nich dokonce skončila v nemocnici s krvácením do mozku a přeraženými kostmi v obličeji, když ji odsouzený tloukl její francouzskou holí.

Rozsudek olomouckého soudu zatím není pravomocný. Státní zástupkyně si vzala osmidenní lhůtu na podání odvolání, stejně jako obžalovaný. Ten se z celého třídenního líčení omluvil.

Podle jeho dřívějších výpovědi, ze kterých senát vyházel, sérii brutálních přepadení předcházel několikadenní flám, při kterém si muž chtěl totálně vypít hlavu.

„Dva dny jsem chlastal a hulil trávu, byl to maratón, chtěl jsem se v tom alkoholu utopit. To, co se stalo, je jako z hororu. Nevím, že bych něco takového udělal, že bych byl něčeho takového schopný,“ četl Hendrych ze spisu.

Muž má za sebou bohatou trestní minulost, pro kterou byl i odsouzen a na svobodu propuštěn v roce 2008. VÍCE: Mlátil v Olomouci ženy, pak jim vybral byty. Teď stojí před soudem

Série vloupání: co vše má na svědomí

1.2. 2009 – Muž se vloupal do bytu v Jeremenkově ulici, když předtím přelezl branku. Rozsvítil v bytě, spícího majitele zkopal, sebral mu peněženku z kuchyně i obálky s valutami, které našel v sekretáři obývacího pokoje.

11.3.2009 – Ulice Milady Horákové v Olomouci. Muž se vloupal do bytu dvaatřicetileté ženy. Překvapená majitelka na něj začala křičet, pachatel ji ale shodil na zem a sebral jí peněženku s třiadvaceti tisíci a platební kartou.

23. 3. 2009 – Maskovaný šátkem vyrazil dveře bytu v pátém patře ve Švermově ulici. Pěstí udeřil do hlavy tehdy jednaosmdesátiletou ženu a přinutil ji, aby mu dala peníze. Odešel až poté, co mu žena dala z peněženky pět set korun.

24.3. 2009 –Přepadl devětaosmdesá­tiletou ženu v Komenského ulici. Důchodkyně se z bytu snažila utéct, ale proti agresorovi neměla šanci. Muž ji zatáhl zpět do bytu, pěstí ji srazil na zem a její francouzskou holí ji tloukl po těle. Z botníku jí vzal osm set korun. Žena skončila v nemocnici s krvácením do mozku a přeraženou zubní protézou.

25.3. 2009 – Vlámal se do bytu v Zeyerově ulici. Na pětasedmdesátiletou ženu zaútočil hned a několikrát ji praštil kovovou tyčí do hlavy. Stará paní se zamkla v pokoji, muž rozbil dveře a ze sekretáře jí vzal sedm tisíc korun. Do rána se muž pokusil vloupat ještě do tří bytů, to se mu ale nepodařilo. Naopak. Majitelka posledního bytu kontaktovala policii.

25.3. 2009 Policejní hlídka muže zadržela, našla u něj páčidlo, kovovou trubku, nůž a rukavice. Muž byl při dopadení mírně podnapilý.