Dostali tresty od dvou let s podmínkou do čtyř let ve věznici s ostrahou. S nejnižším trestem vyvázla Jitka Slavíková, která se po vyslechnutí ortelu dvou let s podmínkou na třicet měsíců vzdala práva na odvolání.

Bývalý prostějovský strážník Bedřich Hübner a jeho komplic Václav N., kteří byli odsouzeni na čtyři a na tři roky ve věznici s ostrahou, si ponechali lhůtu na odvolání.

Všechno začalo v pátek 20. února 2009 v herna baru v Plumlovské ulici. Třiatřicetiletý Hübner sem přišel spolu se svým komplicem Václavem N., od něhož si předtím půjčil plynovou pistoli. Už bylo zamčeno, tak zazvonili. Otevřel jim vietnamský číšník.

„Vtlačili mě dovnitř. Oba si hned natáhli kukly a ten vyšší pán na mě mířil pistolí. Chtěli, abych jim dal peníze. Pak si vzali ještě čtyři krabičky cigaret a odešli,“ vylíčil loupež přepadený s pomocí tlumočnice.

Ke druhému zločinu si oba muži přizvali ženu, bývalou strážníkovu družku. U soudu připustila, její city k němu tehdy ještě neochladly, i když už měl každý jiného partnera.

„Byla tam nějaká síla, která mě k němu pořád přitahovala. Nedokázala jsem ho odmítnout, zvlášť když se mi svěřil, že ho někdo vydírá. Někdy ke mě přicházel zmlácený. Chtěla jsem mu pomoci,“ líčila s pláčem důvody svého jednání Jitka Slavíková.

Proto také třetího března čekala v baru v Kravařově ulici, až z něj odejdou hosté. Pak poslala Hübnerovi esemesku. „Rodiče nejsou doma, můžeš přijít,“ byl signál pro lupiče. Ten vběhl do baru s kuklou a pistolí a okradl obsluhujícího Vietnamce o dvacet tisíc. Pak jej zatlačil na záchod, kde ho prohledal a svlékl z něj šaty.

Jako bonus si přibalil láhev whisky a odešel. Alkohol pak vypil, když se dělil o lup se svým komplicem Václavem N., který dělal při tomto přepadení řidiče. Jitka dostala svoji třetinu o den později. Večer měla jinou práci. Po přepadení volala totiž na policii a vypovídala jako svědkyně.

Potřetí se lupiči vypravili do ulice Libušinka, kde přepadli bar Omega i se třemi hosty.

Strážník městské policie byl ke svým činům motivován zoufalou finanční situací.

„Nikdy by se to nestalo, kdybych neměl takové problémy. Dostal jsem se do dluhů a když jsem pak byl po pracovním úrazu na neschopence, neměl jsem na splátky,“ komentoval své počínání. „Dělal věci, které nejsou z morálního hlediska košer, ale nejsou také trestným činem. To, jak se teď moderně říká, vygenerovalo množství dluhů, které můj mandant přestal být schopen splácet ve chvíli, kdy začal pobírat jen nemocenskou dávku,“ řekl k tomu Hübnerův obhájce.

Dluhy totiž Bedřich Hübner platil nejen ze svého platu strážníka, ale přivydělával si i jako vyhazovač na diskotéce. O tento příjem přišel po pracovním úrazu rovněž. Když se vrátil do práce, pokoušel se deficit krýt i neodevzdanými penězi z pokut.

Těch bylo celkem asi za pět tisíc. Při odevzdávání pokutových bloků je chtěl údajně vrátit. Ve své závěrečné řeči pak ale sám uznal, že loupeže ani zpronevěra nejsou v situaci, v níž se ocitl, řešením. Ostatně všichni obžalovaní se ve svých proslovech káli a slibovali, že se jejich činy nebudou opakovat.

Kromě trestů odnětí svobody vyslovil soud také trest propadnutí věci. Dvě černé kukly a plynová pistole ráže devět milimetrů i s pouzdrem patří tedy od úterního dopoledne České republice.