Svědci přivolali policii, která podezřelé osoby do dvaceti minut vypátrala a zadržela.

„Jednalo se o muže bez dokladů, kteří uvedli, že jsou z Afghánistánu a míří do západní Evropy. V současné době probíhá ztotožnění obou běženců,“ sdělil policejní mluvčí Libor Hejtman.

Řidič nákladního auta cizí národnosti mířil ze Srbska do Belgie a v Česku se zastavil vyložit zboží. Podle svých slov o uprchlících nevěděl.

Na základě mezinárodní smlouvy budou ilegální cestující pravděpodobně vráceni do Slovenska, odkud nákladní auto vjelo na české území.

Zatímco za uplynulé dva roky policie v Olomouckém kraji neeviduje žádné zadržení běžence, letos v regionu dopadla čtyři uprchlíky. První dva byli zachyceni 9. dubna v areálu firmy v Lipníku nad Bečvou.

Příběh téměř stejný jako nyní. Řidič kamionu jedoucí ze Srbska při vykládání zboží nalezl v nákladovém prostoru dva muže, o kterých nevěděl. Běženci uvedli, že jsou z Afghánistánu.

„Běženci byli převezeni na Odbor cizinecké policie, oddělení pobytové kontroly, pátrání a eskort v Přerově. Za účasti tlumočníka probíhali s běženci úkony, zjišťovala se jejich totožnost. V tomto případě byli u cizinců nalezeny doklady,“ dodal Hejtman. Osoby byly vráceny na Slovensko.