„Jedná se o muže světlé pleti vysokého kolem 180 centimetrů ve věku přibližně padesáti let. Měl štíhlou postavu a řídké krátké světlé vlasy. Na hlavě měl tmavě modrou kšiltovku, na sobě džínovou košili, tmavší bundu a džíny. Na levé tváři měl čtyři světlé bradavičky a mluvil ostravským přízvukem,“ popsala hledaného policejní mluvčí Irena Urbánková.

Okradenou ženu oslovil poté, co si dala do novin inzerát, že potřebuje půjčit peníze, s tím, že jí finančně pomůže. Následně se začátkem dubna setkali v Olomouci.

„Tvrdil, že má známého, který jí peníze půjčí. Pod záminkou prokázání takzvané finanční bonity od ženy vylákal 7500 korun. Řekl, že je rozmění a pak ukáže údajnému známému,“ informovala Urbánková.

Když se ani za 15 minut nevrátil a jeho telefon byl nedostupný, pojala žena podezření, že šlo o podvod a obrátila se na policii.

„Pokud by někdo muže poznal, nebo měl informace, které by mohly pomoci ke zjištění jeho totožnosti, ať kontaktuje policisty obvodního oddělení Olomouc,“ řekla Urbánková. To je možné buď osobně na adrese Sokolská 52 nebo telefonicky na čísle 974 766 651, případně kdykoliv na lince 158.