Z osobního auta v Litovli během pěti minut zmizela z předního sedadla dámská kabelka s doklady a penězi. „Hodnotu ukradených věcí a škodu na poškozeném okně vyčíslila majitelka na devět tisíc korun,“ řekla Marta Vlachová, mluvčí olomoucké policie.

Podobně dopadl i šofér, který nechal vůz na parkovišti před obchodním centrem v Kafkově ulici v Olomouci. Lupič mu odnesl batoh se sportovním oblečením celkem za tři tisíce korun.

„V dalším případě pachatel rozbil okno dveří u automobilu v Dubu nad Moravou a vzal si odtud dámskou kabelku s doklady a osobními věcmi za devět tisíc korun,“ uvedla Vlachová.

Z nákladního auta Citroën Jumper v olomoucké Pasteurově ulici zmizely dvě přepravované zásilky. „Zloděj vypáčil zámek dveří a ukradl balíky s kosmetikou a elektronikou. Způsobil tak škodu dvacet tisíc korun,“ upřesnila mluvčí.

Naposledy ve čtvrtek řádili zloději kolem jedné hodiny odpoledne. „Muž odstavil nezamčené nákladní auto na krajnici Olomoucké ulice u Vsiska, místní části Velkého Týnce, a na chvíli se vzdálil. Po návratu zjistil, že se mu z předního sedadla ztratila černá ledvinka s dvaačtyřiceti tisíci korunami a doklady,“ řekla Vlachová.