Zhruba o polovinu domu přišla rodina Pavly Přikrylové. Ta také bez nadsázky může říct: přežila jsem vlastní smrt. „Právě jsem byla v obývacím pokoji, najednou jsem slyšela velký hluk a v tu ránu jsem byla na chodbě. Doteď netuším, jak jsem se tam ocitla,“ popisuje okamžik, který jí zachránil život, 40letá žena. Obývací pokoj je totiž jednou z nejvíce poškozených místností v domě, ve kterém se zřítila podlaha a venkovní zeď s oknem. „Vůbec nevíme, co bude dál. Musíme jen čekat a čekat. To je ale strašně ubíjející. Nesmíme v domě s ničím hýbat, dokud jej neprohlédne statik a škodu nevyčíslí pojišťovna. To však může trvat až pět pracovních dnů,“ povzdechla si Přikrylová. Dům stojící na konci obce rodina spravovala deset let. "Všechno jsme si dělali sami. Vodu, topení, střechu… Dům jsme po částech opravovali, jak nám to dovolovaly peníze. V podstatě už chybělo jen natřít venkovní fasádu. Kvůli opravám jsme dům ani nepojišťovali, chtěli jsme mít vše hotové,“ svěřil se její druh Stanislav Švébiš.

Nejhorší zážitek ve svém životě zažila po nehodě matka Pavly 65letá Tonička Přikrylová. „Přicházela jsem zezadu k jejich domu a zdálky jsem viděla, jak do něj vjel kamion. Najednou zazněla obrovská rána a v tom jsem slyšela strašlivě křičet dceru. Myslela jsem, že jsem o ni přišla. Že skončila v sutinách,“ vzlykala starší paní, která bydlí s manželem naproti své dcery. Postižená rodina si včera stěžovala na bezohlednost řidičů. „Většina z nich nedodržuje rychlost. Dvakrát skončili v zahradách sousedních domů a potřetí to odnesl náš dům,“ zlobí se Švébiš, který sám pracuje jako řidič kamionu. Podle něj šofér, který vše způsobil, byl zřejmě cizinec a jel více než stokilometrovou rychlostí. Při nehodě utrpěl těžké zranění a byl převezen do olomoucké fakultní nemocnice.

Druhý poškozený dům vlastní Jarmila Dvořáková. Žije v něm se synem a bratrem. Její příbytek není tolik zdemolovaný jako sousední, ale přesto v něm tříčlenná rodina bydlet nemůže. „Byla jsem obracet seno, a když jsem se vracela, už zdálky jsem viděla, že se něco děje,“ vzpomíná 66letá Dvořáková. Podle ní byl v době tragédie v domě její bratr. Naštěstí se vyskytoval v části domu, která nebyla ohrožena. Z domu si Dvořáková odnesla jen nejnutnější věci. Peníze a doklady. „Doufám, že se budeme moci co nejdříve dostat domů. K bydlení nám sice na nějaký čas nabídla jedna paní garsonku v místní bytovce, ale to víte, doma je doma,“ říká smutně Dvořáková.