V ostravském bytě se loni na Boží hod vánoční večer pohádali dva muži. Všechno začalo tak, že Janopulos, který měl v sobě pervitin i alkohol, napadl svoji družku. Její otec se útoku snažil zabránit a zdrogovaného mladého muže od své dcery odtahoval. Za to dostal ránu pěstí a vzápětí následovaly další.

„Obžalovaný pokračoval v napadání, v kuchyni si vzal více kuchyňských nožů. Muž se dal ze strachu na útěk ven z domu, byť byl oděn pouze do trenýrek a venku byl sníh. Obžalovaný jej pronásledoval a nejméně dvakrát po něm hodil nože,“ tvrdila obžaloba. Otec mladé ženy na sněhu uklouzl a spadl. Zdrogovaný útočník ho na zemi zkopal a zbil.

Když se později oba muži vrátili domů, mladý muž zaútočil znovu. Po majiteli bytu hodil nůž s deseticenti­metrovou čepelí.

„Zabodl se mu nad pravou prsní bradavku a zůstal viset v kůži. Nato obžalovaný udeřil poškozeného pěstí do obličeje takovou silou, že mu vylomil zub,“ konstatovala obžaloba. Napadený muž si nůž sám vytáhl z rány. Janopulos mu navíc ještě přikázal, ať mu v budoucnu ukazuje své výplatní pásky. Muž se pak se zraněními léčil čtyři týdny.

8 let a léčení

Janopulosovi osmiletý trest určil už ostravský krajský soud, odvolal se ale s tím, že šlo spíše jen o opilství.

„Hájil se tím, že byl intoxikován, takže přesně nedokáže říct, jak se to odehrávalo. Také nastiňoval, že potyčka začala ze strany poškozeného a že některá zranění si způsobil sám,“ uvedl mluvčí Vrchního soudu v Olomouci Petr Angyalossy.

Odvolací senát muži trest potvrdil, pouze mu navíc přikázal ochrannou protitoxikomanickou léčbu. Janopulos se totiž přiznal, že bere pervitin už deset let. Že je závislý na amfetaminu, potvrdili i znalci. (pakk)