„Jedná se opravdu o tak výjimečný případ? Pokud ne, nabízí se uložení přísnějšího trestu," shrnul předseda odvolacího senátu Vladimír Štefan. Tříletý trest s podmíněným odkladem na pět let a dohled považoval za příliš mírný i vrchní státní zástupce Jaroslav Kandráč. „Požadovali jsme nepodmíněný trest ve výši alespoň pěti, šesti let. Podmínka je podle mě uložena v rozporu s trestním zákoníkem," okomentoval s tím, že nenastaly podmínky, aby mohl být pokus vraždy obžalované považovaný za například společensky neškodný. „Naopak byl to ukončený pokus, velmi nebezpečný. Jednalo se o připravovanou, lstivou trestnou činnost," uzavřel žalobce.

Advokátka Šárky Groerové zdůrazňovala, že v případě její doposud bezúhonné klientky, která celý život pracuje ve zdravotnictví a mimo jiné pomáhala starým nemocným lidem, není vězení žádným způsobem nápravy. „Účelem trestu nemá být odplata, ale ochrana spoelčnosti před pachatelem, Mám za to, že není potřeba chránit společnost před chováním obžalované," tvrdila právní zástupkyně.

Kromě se bude muset Krajský soud v Olomouci znovu zabývat možnými důsledky látky, kterou Šárka Groerová v injekční stříkačce píchal muži do ramene a vzápětí také sobě se slovy, že „do hodiny oba končí". Podle soudce Vladimíra Štefana totiž nebylo zohledněno, že byla látka naředěna s vodou v menším množství, než je obvyklé, což mohlo ovlivnit její účinky.

Obhajoba stavěla na tom, že sedmapadesátiletý Šárka Groerová neměla v úmyslu vraždit. „Uštěpačnými poznámkami mě vytáčel. Chtěla jsem ho jenom naštvat, postrašit," přesvědčovala krajský soud, k odvolacímu řízení vůbec nedorazila, omluvila se.

K údajnému pokusu o vraždo došlo před třemi lety v Dlouhomilově na Šumpersku. Žena tam za Zdeňkem O., který od ní odešel k jiné přítelkyni, přijela několik měsiců po rozchodu. Po hádce odjela. Pak se měla vrátit s historkou, že muže naočkuje proti tetanu, byla totiž zdravotní sestrou jeho praktického lékaře. Místo tomu mu píchla do ramene roztok, která se běžně používá při uvádění lidí do narkózy a neumožňuje člověku dýchat bez přístrojů. Potom injekci zanořila i pod svou kůži. „Řekla, že do hodiny končíme. Když jsem viděl, že to píchla sobě, bylo mi jasné, že asi zemřeme," vypověděl již dříve poškozený.

Zatímco Zdeněk O. vyrazil hledat pomoc, Šárka Groerová podle všeho šla domů a chtěla spáchat sebevraždu kombinací léků a alkoholu, ve které jí zabránili zdravotníci.