„Jedním z důvodů uvalení vazby na obviněného bylo to, že by mohl trestnou činnost opakovat,“ uvedla po jednání mluvčí soudu Jana Panská.

Kriminalisté muže zadrželi v pátek 17. února v noci. Co přesně se v Chotěboři stalo, není zatím jasné.

„Muž byl obviněný ze zvlášť závažného zločinu vraždy. Za to mu hrozí trest od deseti do osmnácti let,“ potvrdil šéf kriminálky na Vysočině Pavel Kubiš. Současně poděkoval veřejnosti, která reagovala na zveřejněné posmrtné fotografie oběti.

Tou je žena z Olomoucka. V minulosti byla soudně trestaná. Podle policie se pohybovala po celé republice a má několikaměsíční dítě. 

„Protože jsme nevěděli, kde dítě je, velmi nás tlačil čas, proto jsme se rozhodli fotografie zveřejnit. Ještě jednou mnohokrát děkujeme všem, kteří nás kontaktovali, aby nám pomohli,“ dodal Kubiš s tím, že dítě je nyní v bezpečí u babičky.

Místo trojnásobné vraždy v Kostelci na Hané v pátek 29. dubna 2022 večer. Mladý muž tam brutálně zabil svého otce a dva sourozence
Dvakrát více vražd v Olomouckém kraji. Kde a jak se loni staly

Příčinou smrti mladé ženy bylo udušení po škrcení či rdoušení. Poté muž zardoušenou oběť vynesl z bytu na ulici a odložil ji ke křoví. Motiv činu zatím kriminalisté nechtějí s ohledem na další vyšetřování komentovat.

„Mohu pouze říct, že čin obviněný nijak dopředu neplánoval. K činu se přiznal,“ uvedl Kubiš.

Miroslav Vepřek u Krajského soudu v Olomouci v prosinci 2019
Za smrt mladíka na faře v Chudobíně padl opět nižší trest. Nebyla to vražda

Tělo bylo nalezené brzy ráno v pátek 17. února v parčíku mezi domy ve Smetanově ulici v Chotěboři. Podle kriminalistů bylo částečně obnažené. Podezřelého se policii podařilo vypátrat ještě v pátek v noci.

Policie k případu nebude sdělovat další informace.