Podle místních byla obviněná žena partnerkou zavražděného muže. „Je to strašné. Prý to měla udělat nějaká žena, co za ním jezdila. Já ho totiž moc neznala, spíš jen tak od vidění,” řekla Deníku starší žena, která bydlí nedaleko.

„Prusinovice jsou malé, takže vím, o koho šlo. Byl trochu zvláštní, takový podivín,” prozradila další žena, podle které stál za vraždou spor o dům.

„Měl nějakou paní z Ostravy, co za ním snad měla jezdit. Ta prý chtěla, aby na ní přepsal svůj dům. Údajně už měla nového chlapa a jeho se potřebovala zbavit. Takhle se to vykládá všude po vesnici,” prozradila.

Ilustrační foto
Muž ze Záříčí u Chropyně se pokusil upálit, život mu zachránil jeho známý

Že se partneři údajně pohádali kvůli majetku, potvrdil Deníku i další z místních obyvatel. „Měli se nějak pohádat kvůli jeho domu. Ona údajně měla chtít, aby to na ni přepsal, ale on nechtěl. Víc o tom nevím,” uvedl asi padesátiletý muž.

K páteční tragické události se vyjádřil i starosta Zbyněk Žákovský. „Býval ve volební komisi, odpovědný člověk. Měl takovou partnerku, jakou měl. Jestli to byla ona, nebo ne, to nevím, necháme tomu asi nějaký čas, ať policie udělá nějaký závěr. Samozřejmě se tady známe všichni, takže i s ním jsem se znal osobně,” uvedl.

Zavolala policii a tvrdila, že to neudělala

Žena z Olomoucka měla okolo páteční osmé hodiny večer v Prusinovicích několikrát bodnout šestapadesátiletého muže nožem do hrudníku, a to přímo v jeho domě. Chvíli poté vše nahlásila policii, byť následně policistům tvrdila, že to neudělala.

„Policisté se muže ještě snažili zachránit. Až do příjezdu lékařské pomoci zraněného muže oživovali. Přivolaní zdravotníci však u něj později konstatovali smrt,“ uvedl policejní mluvčí Petr Jaroš.

Ilustrační foto.
Vražda na Holešovsku. Ubodala ho, zavolala policii a tvrdila, že to neudělala

Vrchní komisař krajského odboru obecné kriminality v pondělí obvinil třiačtyřicetiletou ženu z Olomoucka ze spáchání zvlášť závažného zločinu vražda.

Kroměřížský okresní soud v pondělí odpoledne akceptoval návrh na vzetí obviněné ženy do vazby. Obviněné ženě hrozí v případě odsouzení až dvacetiletý trest odnětí svobody.

Nejedná se o první letošní vraždu na Holešovsku. Na začátku roku v Rymicích po návratu ze silvestrovských oslav zabil při prudké hádce jednadvacetiletý muž svého devětačtyřicetiletého otce. Následně se sám pokusil o sebevraždu.